AMATÖR KULÜPLERDE YÖNETİCİLİK, YÜREK İSTER!

Keşanspor’un kuruluş tarihi 1959… Günümüze dek geçen sürede, elde ettiği başarılar olduğu gibi türlü sebeplerle hüsranı da yaşamış bir takım Keşanspor...

AMATÖR KULÜPLERDE YÖNETİCİLİK, YÜREK İSTER!

Keşanspor’un kuruluş tarihi 1959… Günümüze dek geçen sürede, elde ettiği başarılar olduğu gibi türlü sebeplerle hüsranı da yaşamış bir takım Keşanspor...

03 Ocak 2013 Perşembe 01:12
AMATÖR KULÜPLERDE YÖNETİCİLİK, YÜREK İSTER!
 Şüphesiz amatör ruhla yapılan işler ayrı bir keyif verir insana... İcracısına da, seyircisine de…

Futbola gönül vermiş, geçmişte amatör ruhla top koşturmuş biri olarak, (kendimce) iyi bir futbol takipçisi bakış açısıyla; 1997 yılından bu yana gözlemliyorum Keşanspor’u.

 

2011-2012 futbol sezonunun ortasında yaşadığı elim bir kaza sonucu, şanına yakışmayan sıkıntılı bir dönem geçirdi. Akabinde, Keşan’daki futbol tutkunları tarafından ortak görüş olarak, “Yeni sezonda lige katılamaz.” deniyordu. Dahası; “Takımda oyuncu kalmadı. Hocası yok. Malzemecisi yok. Yöneticileri dağılmış ve 100 (yüz) bin TL. borcu var. Bu şartlarda işi çok zor.” deniyordu.   

Olağan genel kurullarda, takıma yönetici olacak insan bulunamıyordu. Bir ara, “Kulüp kayyuma gidiyor.” dahi denilse de; bunları söyleyen insanlar herhalde şimdi, “Bu takım nereye gidiyor?!” diye düşünüyorlardır.

Takdire şayan bir diriliş, takdire şayan bir başarı grafiği…

Sessiz kalınmaması gerektiğine inandığım için; öncelikle, 53 yıllık  maziye sahip, Keşan’a malolmuş bir spor kulübünü yeniden ayağa kaldıran başkanına, yönetim kurulu üyelerine, hocasına, malzemecisine ve de bugünkü takım oyuncularına: “Yolunuz  ve bahtınız açık olsun.” diyorum.

Her durumda yöneticilik zor iştir, biliriz. Yaptıklarınızın sonucu iyi de olsa, kötü de olsa, eleştirilirsiniz. Özellikle haksız eleştirileri göğüs pasıyla yumuşatmak gerekir. Duyduklarının, hızını kesmesine, yolundan çevirmesine izin vermemen gerekir. Heyecanını, cesaretini kaybetmemen gerekir. Ne zaman ki; “Daha iyisini yaparız” !  diyenler çıkar, “Gel yap o zaman!” deriz. Fakat ne gelen var ne giden; sadece mazeretler sıralanır.. O halde; ne yapanın, çalışanın ümidini kıralım, ne de (elimizden geldiğince) desteğimizi eksik edelim.

Yüreğinize kuvvet, emeğinize sağlık…

Yeni sezonun başlamasına bir ay kala takım kurdunuz. Herkesin, “Bu yönetim 3-4 hafta sonra bırakır.” dediği ortamda, sizler, kulağınızı tıkayarak lige girdiniz. 2 mağlubiyet, 5 galibiyet aldınız. Başarılarınızın daim olmasını diliyor ve sizleri tebrik ediyorum.

Ayrıca, sporsever halkımızı Keşanspor ile birlikte yine Keşan’ın amatör bir diğer spor kulübü olan Anafartalarspor’a tribünden destek olmaya davet ediyorum. Çünkü benim de sıkı taraftarı olduğum bu kulübün de halkımızın manevi desteğine ihtiyacı var.

 

 RAMAZAN ÇAYIR

Son Güncelleme: 03.01.2013 01:18
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol