Belediyenin çocuk jimnastik kursu büyük ilgi görüyor

Keşan Belediyesi bünyesinde açılan Çocuk Jimnastiği Kursu büyük ilgi görüyor. 

Belediyenin çocuk jimnastik kursu büyük ilgi görüyor

Keşan Belediyesi bünyesinde açılan Çocuk Jimnastiği Kursu büyük ilgi görüyor. 

Medya Keşan
Medya Keşan
13 Ekim 2018 Cumartesi 09:08
Belediyenin çocuk jimnastik kursu büyük ilgi görüyor

HABER MERKEZİ

Jimnastik çalışmalarında keyifli dakikalar geçiren çocuklar, ayrıca boş vakitlerini spor yaparak değerlendirme imkanı da buluyor.

Keşan Belediyesi Atatürk Spor Salonu’nda, Keşan Belediyesi Spor Koordinatörü Mürüvvet Buruk tarafından verilen kurs, perşembe günleri 18.00-19.15 saatleri arasında gerçekleştiriliyor.

Çocuk jimnastik kursunun, çocukların fiziki ve sosyal gelişimlerine büyük katkı sağladığını belirten Buruk, “Tüm spor branşlarının temelini oluşturan jimnastik branşı, çocuklarda denge, kuvvet, çabukluk, esneklik, el-göz, sinir-kas koordinasyonun gelişmesine büyük fayda sağlarken, vücudu bilinçli bir şekilde kullanabilme yeteneği kazandırıyor.” dedi.

Temel jimnastik eğitiminin, çocukların kas kemik yapısının kuvvetlenmesine, sinir-kas koordinasyonunun mükemmel seviyeye ulaşabilmesine, bedenlerini daha bilinçli bir şekilde kullanabilmelerine ve esneklik kazanabilmelerine büyük katkı sağladığına vurgu yapan Mürüvvet Buruk, “Spor kurslarında verilen eğitimler, daha sosyal ve dışa dönük bireyler ortaya çıkartıyor. Çocukların yaşıtları arasında daha aktif ve girişken olabilmesini sağladığı gözlemlenebiliyor.” şeklinde konuştu.

Ailelerin spor bilincini, hem kendileri hem de çocukları için edinmelerini ve bu doğrultuda geç kalmadan harekete geçmelerini öneren Buruk, şunları dile getirdi: “Özellikle okul öncesi çocuklarda hareketliliği sağlayacak aktivitelerin yapılması, yaş dönemlerine göre hazırlanmış özel programlarla, doğal gelişimlerinin desteklenmesi gerekmektedir. Jimnastik öncelikle spor yapma kültürünü çocuklara aktardıktan sonra onlara en doğru aktivitelerin yapılması için bilinçli tercih imkanı sunmaktadır.” 

Veliler ve kursa katılan öğrenciler, kursu veren Mürüvvet Buruk ile kursun açılmasını sağlayan Keşan Belediyesi ve Keşan Belediye Başkanı Opr. Dr. Mehmet Özcan’a teşekkür etti.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol