DOÇEK Malkara Yenidibek Mahallesine yürüdü

Baharın kendini yavaş yavaş gösterdiği günlerde Keşan DOÇEK ekibi Malkara’nın Yenidibek Mahallesinde bir doğa yürüyüşü gerçekleştirdi.

DOÇEK Malkara Yenidibek Mahallesine yürüdü

Baharın kendini yavaş yavaş gösterdiği günlerde Keşan DOÇEK ekibi Malkara’nın Yenidibek Mahallesinde bir doğa yürüyüşü gerçekleştirdi.

Medya Keşan
Medya Keşan
12 Mart 2019 Salı 10:00
DOÇEK Malkara Yenidibek Mahallesine yürüdü

HABER MERKEZİ

DOÇEK'liler mart ayının ikinci pazar günü Malkara'nın şirin bir beldesi olan Yenidibek Mahallesi yakınlarında 85 kişinin katılımıyla bir doğa yürüyüşü gerçekleştirdiler. Küçük büyük demeden her yaştan yürüyüşe katılan doğaseverler baharın gelmesiyle güneşli bir havada, çiğdemler, papatyalar arasından ve dere kenarından devam eden güzergâhta su sesleri eşliğinde yürüdüler. Doğanın uyanmasıyla, eşsiz güzellikler sunan bu güzel coğrafyada ekip kuş seslerini dinlerken bir yandan da manzaraları doyasıya izlediler. Sabah başlayan yürüyüş öğle saatlerinde “Hikmet’in Çeşme” denilen mevkide yenen yemek sonrası başladığı yer olan Yenidibek'de sorunsuz bir şekilde sona erdi. DOÇEK ailesiyle bisiklet festivallerinde, antrenmanlarında ve doğa yürüyüşlerinde aktif olan İlkay Yavaş, “Yoğun iş temposunun ardından doğada dinleniyorum, her hafta farklı bir güzergâhta yürümek bana huzur veriyor, haftaya enerji depolamış bir şekilde başlıyorum. Bizleri her daim tabiat ile buluşturan Keşan'a ve doğaseverlere bu imkânı sunan derneğimize ve bu etkinlikleri düzenleyen yöneticilere teşekkürlerimi sunuyor hayata biraz da doğal pencereden bakıp keyfine varmak isteyen herkesi bu etkinliklere bekliyorum” dedi. Keşan DOÇEK Başkan Yardımcısı Aylin Akalın “Her mevsim ayrı bir görselliğin sunulduğu doğada bizlerle aynı ruhu taşıyan çevreye duyarlı bireylerle beraber bu yürüyüşleri gerçekleştirmek ve yeni insanlar tanımak bizleri de mutlu ediyor” dedi. Akalın, herkesin bu faaliyetlere katılabileceğini de ekledi.

Akalın yaptığı açıklama da; 16-18 Mart tarihlerinde Keşan Belediyesi ve DOÇEK organizasyonunda hazırlanan 27. Alay yürüyüşleri ile Tekirdağ'dan gelen 57. Alay Yürüyüşçülerini karşılamaya ve ardından Çanakkale'ye doğru yola çıkmaya hazırlandıklarını belirtti.

Son Güncelleme: 12.03.2019 10:08
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol