Volkan Ateş için yürüdüler

Enez’de öğretmenlik yaparken genç yaşta hayatını kaybeden ve çevresinde doğa dostu olarak sevilen öğretmen Volkan Ateş anısına düzenlenen yürüyüşe başta eşi Berrin Ateş olmak üzere Enez Kaymakamı Elif Canan Tuncer Ersöz, Enez halkı ve DOÇEK üyeleri katıldı.

Volkan Ateş için yürüdüler

Enez’de öğretmenlik yaparken genç yaşta hayatını kaybeden ve çevresinde doğa dostu olarak sevilen öğretmen Volkan Ateş anısına düzenlenen yürüyüşe başta eşi Berrin Ateş olmak üzere Enez Kaymakamı Elif Canan Tuncer Ersöz, Enez halkı ve DOÇEK üyeleri katıldı.

07 Kasım 2017 Salı 09:46
Volkan Ateş için yürüdüler

HABER MERKEZİ

Kaymakam Tuncer ERSÖZ, Gala Gölü Seyir Tepesinde,  katılımcılara yapmış olduğu konuşmada Volkan öğretmenin çevresinde çok sevildiğini bu yürüyüşün onun anısına saygı anlamını taşıdığı gibi, aynı zamanda bölgemizdeki doğal parkurların dökümünü çıkarmak amacıyla gerçekleştirdiklerini söyledi ve bu konuda deneyimleriyle kendilerine yardımcı olan Keşan DOÇEK’e teşekkür etti.

Keşan Doçek Başkanı Hakan Eşme de “Volkan hocamız hepimizin sevdiği bir arkadaş, etrafına ışıklar saçan bir öğretmendi, burada sevenleriyle birlikte onu anmak için birlikteyiz, huzur içinde uyusun” dedi. Eşme, bir süredir Enez Kaymakamı Tuncer Ersöz ile Enez bölgesindeki doğa yürüyüşü ve bisiklet parkurları hakkında bir projelerinin olduğunu, Kaymakam Tuncer ERSÖZ’ün bölgedeki doğa turizmine farklı seçenekler katmak anlamında düşünceler taşıdığını, bunun da bölge adına gurur verici bir gelişme olarak değerlendirilmesi gerektiğini kaydetti. Eşme, Enez Bölgesinin gerek doğa yürüyüşü, gerekse bisiklet sporu açısından sık sık ziyaret ettikleri yerler ve bir çok parkurlarının olduğunu, düzenlenen etkinliğin kısa bir süre önce işaretlemesini yaptıkları yeni bir parkur olan Gala Gölü yakınlarında bir güzergahta yürüyeceklerini ve bu yürüyüş parkuruna da “Volkan ATEŞ Parkuru” adını vermek istediklerini ifade etti. Eşme, bu çalışmalara destek veren Enez Kaymakamı Elif Canan Tuncer Ersöz’e Keşan DOÇEK adına teşekkür etti.

Konuşmaların ardından emekli öğretmen Celal Karakaş, Volkan öğretmene öğrencilerinin yazmış olduğu bir şiiri okudu.

Milli Parklar Gala Gölü İpsala Sorumlusu Neslihan Aslan da Gala Gölü ve eko sistemi hakkında bilgiler verdikten sonra kalabalık bir yürüyüşçü grubu ile yürüyüş başladı.

Gala Gölü ve sırtını yasladığı yamaçlardaki doğal güzellikler içinde ve bahardan kalma bir hava eşliğinde devam eden yürüyüş başladığı yer olan Seyir Tepesinde sona erdi.

Doğa severler yürüyüş sonrası restorasyon işlemi devam eden Enez Kalesini gezdiler ve tarihi kale hakkındaki bilgileri Özer Kıvırcık’tan aldılar.

Keşan Doçek Yönetim Kurulu Üyesi Gürel Serin, “bugün bizler için anlamlı bir yürüyüş oldu Bölgedeki doğa turizmine katkılarından dolayı sayın Elif Canan Tuncer Ersöz nezdinde Enez Kaymakamlığına, faaliyete Enez'den katılanlar için araç desteği veren Enez Belediyesine ve etkinliğin Enez tarafını omuzlayan Celal Karakaş hocamıza, Gala Gölü anlatımı için Neslihan Aslan, Enez Kalesi anlatımı için Özer Kıvırcık'a ve küçük büyük tüm katılımcılara Keşan DOÇEK olarak sonsuz teşekkürler sunuyoruz” dedi.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol