Şarköy, tatilcilerin akınına uğradı

Şarköy, Kurban Bayramı'nda tatilcilerin akınına uğradı.

Şarköy, tatilcilerin akınına uğradı

Şarköy, Kurban Bayramı'nda tatilcilerin akınına uğradı.

Medya Keşan
Medya Keşan
27 Temmuz 2021 Salı 09:46
Şarköy, tatilcilerin akınına uğradı

HABER MERKEZİ

Otel ve pansiyonlarda yer kalmayan ilçenin nüfusu 400 bini bulurken, Şarköy Belediyesi de müsilaj tehlikesi nedeniyle vatandaşları denize girmemeleri konusunda uyardı.

Tekirdağ’ın Marmara denizi kıyısındaki ilçesi Şarköy, Kurban Bayramı tatilini ilçede geçirmek isteyen tatilcilerin akınına uğradı. 33 bin nüfuslu ilçede sayı 400 bine çıkarken, otel ve pansiyonlarda da yer kalmadı. Şarköy Belediyesi mavi bayraklı plajlara yazılar asarak, vatandaşları ‘müsilaj’ tehlikesi nedeniyle denize girmemeleri konusunda uyardı. Şarköy Belediye Başkan Yardımcısı Adnan Sevim, ilçenin İstanbul’a yakınlığı nedeniyle tatilciler tarafından sıkça tercih edildiğini kaydetti.

Şarköy'ün, Marmara'nın en temiz denizine sahip olduğunu kaydeden Sevim, "Şarköy, İstanbul'a yakın ve denizinin temiz olması nedeniyle çevre illerden gelen vatandaşların ilk tercihi haline geldi. Şarköy Belediyesi olarak günlük 150 ton çöp topladık 11 gün bayram tatili süresince ve 2 milyon ton da çöp atığı toplayarak vatandaşlarımıza hizmet ettik. Trakya'nın mavi bayraklı ender plajına sahip olan ilçede sıkıntı olmaması için gerekli tedbirleri aldık. Tatilcilerin günlerini güven içinde geçirmeleri için çalışıyoruz. Yoğunluk nedeniyle otel ve pansiyonlarda yer kalmadı. Bugün itibariyle pazartesi mesai başlayacağından iş başı yapanlar dönüş yapmaya başladılar” dedi.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol