HABER MERKEZİ

Mevcut Genel Başkan Muhammed Ali Fatih Erbakan, 1255 delegenin tamamının oyunu alarak yeniden genel başkan seçildi.

Kongrede konuşan Erbakan; “İttifakımız milletimizledir. Partimizin Amerikalarda, İngilterelerde icazet arayışı olmamıştır. Partimiz milletimizden gizli görüşmeler yapmamış, pazarlık masalarına oturmamıştır” dedi.

Siyaseti makam için değil, Allah rızası için yaptıklarını söyleyen Erbakan; “Yeniden büyük Türkiye öncülüğünde, yeryüzünde adil bir nizamı hakim kılmak için siyaset yapıyoruz. Erbakan Hoca'mızın vefatı sonrasında yaşanan gelişmeler neticesinde ortaya çıkan Milli Görüş'ün siyasi alandaki temsil sorunu, bundan 4 sene önce, 23 Kasım 2018'de Yeniden Refah Partimizin kurulmasıyla sona ermiştir" dedi.

Seçimlere bir yıldan az süre kalmasına rağmen 81 il ve 900'den fazla ilçede teşkilat kurup kongre süreçlerini icra ettiklerini ve 100 bin sandık başmüşahidi belirlediklerini ve tüm illerde kadın, gençlik, köy ve mahalle teşkilatları kurduklarını vurgulayan Erbakan; “Biz parti olarak bu noktaya medya rüzgarıyla, holding patronlarının desteğiyle, iktidar gücüyle, Hazine yardımı alarak veya dış güçlerin desteğiyle gelmedik; Cenabı Allah’ın yardımıyla, davamızın bereketiyle, fedakar dava erlerimizin gayreti ve terlemesiyle geldik” şeklinde konuştu. Erbakan, 81 ildeki 681 refah projesi, ekonomik bağımsızlığı sağlayacak "milli kaynak paketleri", katma değeri yüksek milli teknoloji hamleleri, "ilk 100 gün icraat planlaması" ile yol haritası belli, deneyimli, ehliyetli ve liyakatli kadrolarıyla yaşanabilir ve yeniden büyük Türkiye'yi inşa etmeye hazır olduklarını anlattı. Kendilerine her fırsatta hangi ittifakta yer aldıklarının sorulduğunu söyleyen Erbakan, şöyle konuştu: “Ne ittifakı yahu. Milli Görüş yanardağ olmuş patlıyor. Milletimiz 'Yeniden Refah' diyor, akın akın Yeniden Refah'a koşuyor. Yeniden Refah Partisi olarak ittifakımız milletimizledir. Partimizin Amerikalarda, İngilterelerde icazet arayışı olmamıştır. Partimiz, milletimizden gizli görüşmeler yapmamış, pazarlık masalarına oturmamıştır. Gücünü yalnız Allah’tan ve aziz milletimizden almaktadır. İktidarı Washington'dan, Londra'dan değil, aziz milletimizden istemektedir. Hedefimiz tek başına iktidar olmak, Milli Görüş prensipleri ve projeleri ile milletimizin derdine derman olmaktır.”

Kongreye Yeniden Refah Partisi Keşan İlçe Teşkilatı Başkanı Selim Uyar da katılım sağladı. Uyar, Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcılığına seçilen sanatçı Davut Güloğlu ile de görüştü.