Turizm Sektörleri Buluşması Toplantısı’nda basın niye dışarıya çıkarıldı? Türkiye Yelken Federasyonu Edirne İl Temsilcisi olarak bu toplantıya neden davet edilmedim?

Sevgili okurlarım bu yazımda dün gerçekleştirilen Turizm Sektör Temsilcileri Buluşması ile ilgili görüş ve düşüncelerimi sizlerle paylaşmak istiyorum.
Yine bu toplantıya nasıl davet edildiğimiz ile ilgili bilgiyi sizlere vermek istiyorum. Keşan Ticaret ve Sanayi Odası Sorumlusu Burak Çakır’ın Edirne Valisi Yunus Sezer başkanlığını yapacağı “Turizm Sektör Temsilciler Buluşuyor” adlı bir toplantının Keşan Ticaret ve Sanayi Odası Salonu’nda yapılacağını bildirmesi ile Medya Keşan Gazetesi olarak haberimiz oldu.
Ben yine 10 Aralık 2022 tarihinde yapılan Saros Çalıştayı’na da nasıl ulaştığımızı hatırlayanlar olabilir. O zamanki bu çalıştaydan nasıl haberimiz olduğunu da o dönemde yazdığım köşe yazımdan hatırlayanlar olabilir.
Tesadüf o ki 2 yıl sonra yapılan dünkü toplantıya da aynı şekilde davet edildik.
Ben buradan Edirne Kültür ve Turizm Müdürü Kemal Soytürk’e şunu söylemek istiyorum. Sayın Soytürk, Keşan ve Enez’i ilgilendiren bu önemli konudaki toplantıyı Edirne Kültür ve İl Turizm Müdürü olarak neden Keşan basınına haber vermeyi düşünmediniz. Keşan basınından bu toplantıyı niye kaçırmak istediniz.
Ayrıca Keşan basını Saros ile ilgili yaptığı birçok haber ile sizlere Saros’un eksiklerini de yazarak sizleri bilgilendirecek ve rehber olacaktır. 
Gelelim toplantıya. Toplantıya katılan Keşanlı basın mensupları KTSO Başkanı İsmail Şapçı, Edirne Valisi Yunus Sezer ve Kültür ve Turizm İl Müdürü Kemal Soytürk’ün konuşmasının ardından salondan dışarıya davet edildi.
Yani bir anlamda içeride konuşulan konuları basının duymaması mı istendi?. Böyle önemli bir toplantıda basının burada bu kadar kalması istendi ve basın dışarıya davet edildi.
2011 yılından bu yana Türkiye Yelken Federasyonu’nun Edirne İl Temsilciliği görevini yürüten biri olarak tarafımın neden böyle bir toplantıya davet edilmediğimi öğrenmemin de herhalde hakkım olduğunu düşünüyorum.
Bu sorumun cevabını da merakla bekliyorum.
Saros’un tanıtımında önemli bir yer tutan Windsurf Yarışmalarının da demek ki bugüne kadar bir önemi olmamış ki İl Temsilcisi olarak davet edilmem yetkililerin aklına gelmemiş herhalde.
Sayın Soytürk’ün Edirne’nin ilk ve tek Yelken Kulübü olan Keşan Belediyesi Yelken ve Su Sporları Kulübü’nden de bahsetmemesi ve  yine böyle bir toplantıya 4 Edirne Milletvekilinin katılmamış olması da dikkatlerden kaçmadı.
Ayrıca diğer partilerin ilçe başkanlarının toplantıya davet edilmemesinin yanı sıra AK Parti Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç’ın da toplantıya katılmış olması gözlerden kaçmadı.