Erdoğan Demir

6 Haziran tarihinde yazdığım “Belediye Başkanımız, siyasilerimiz ve STK’larımıza çağrımdır” başlıklı köşe yazımın üzerinden yaklaşık 1 ay geçti.

Bu çağrımda Keşan için belediye başkanımız, siyasilerimiz ve STK’larımıza çağrıda bulunarak Keşan için bir araya gelinmesini ve ortak bir görüş alışverişi yapılması konusunu dile getirmiştim.

Bu 1 aylık süreç içerisinde bu yazımı ilk olarak DEVA Partisi Keşan İlçe Başkanı Kerem Harmanlı daha sonra da Gelecek Partisi Keşan İlçe Başkanı Aydoğan Ersöz, yaptıkları yazılı açıklama ile benim çağrıma cevap vererek bu görüşümü desteklediklerini açıkladı. Ben bu çağrıma kulak veren iki ilçe başkanımıza da teşekkür ediyorum.

Peki, Keşan Belediye Başkanı Sayın Mustafa Helvacıoğlu, diğer siyasi partilerin ilçe başkanları ve STK’larımız, odalarımız, derneklerimiz acaba bu çağrıya neden sessiz kaldılar, bunu merak ediyorum.

Bu konuda onlar görüşlerini niye açıklamadılar. Ben buradan bir kez daha şunu belirtmek istiyorum. Yaşadığımız Keşan hepimizin ilçesi, siyasi görüşü düşüncesi ne olursa olsun, Keşan’ı daha iyi yaşanılabilir bir hale getirmek, Keşan’ı konuşmak için hepimiz niçin bir araya gelmekten veya bunları konuşmaktan dahi kaçıyoruz.

Ben her şeye rağmen bu çağrıma cevap verilmeyeceğini bilsem de bu çağrımı tekrar yineliyorum.

Dostlar, arkadaşlar, bu Keşan hepimizin, başka Keşan yok, siyasi görüşümüz düşüncemiz ne olursa olsun Keşan için bir araya gelmesini öğrenmeliyiz.

Belediye Başkanımız Mustafa Helvacıoğlu ve tüm siyasi parti ilçe başkanlarımızı, STK başkanlarımızı, oda, dernek başkanlarımızı ve mahalle muhtarlarımızı veya Keşan için söyleyeceği bir şeyi olan herkesi bu çağrıya kulak vermeye davet ediyorum.