- Gazetemizin 21 Şubat tarihli “Ali Paşa Halk Çarşısı’nda yıkım kararı niçin uygulanmadı?”  başlıklı haberimize sessiz kalan Keşan Belediyesi şimdi de bu işyerindeki işletmelere işyeri açma ve çalışma ruhsatı vermeye başladı

- Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu’na soruyoruz bu konulara daha ne kadar sessiz kalacaksınız?

ERDOĞAN DEMİR

Gazetemizin 21 Şubat 2023 Salı günkü sayısında yer alan “Ali Paşa Halk Çarşısı’nın yıkım kararı niçin uygulanmadı?” Başlıklı haberimizle ilgili üzerinden iki gün geçmesine rağmen gerek Keşan Kaymakamlığı’ndan gerekse de Keşan Belediyesi’nden herhangi bir cevap gelmezken, şimdi de bu binadaki işyerlerine, işyeri açma ve çalışma ruhsatı verildiği ortaya çıktı.

Ali Paşa Halk Çarşısı’nda bulunan vatandaşlar, bu karara rağmen Keşan Belediyesi’nin şimdi de işyerlerine zabıta göndererek, ruhsatlarını almaya zorladığını belirtti.

Kendileri ile görüştüğümüz vatandaşlar, “Ortada böyle bir karar varken, 2022 yılının son bir iki ayında başlayan bu ruhsat baskısı 2023 yılında da devam ediyor. Belediye zabıtası işyerlerini ziyaret ederek, eğer ruhsat almazsanız işyerlerini kapatacağız diye de sözlü olarak uyarıda bulunuyorlar. Bu nasıl bir iştir? “ şeklinde konuştu.

Öte yandan Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu bundan bir süre önce yaptığı açıklamada da Keşan’da ruhsatsız işyeri kalmayacağını belirtmişti.

Bu ruhsatlandırma işlemlerinin başkan Helvacıoğlu’nun bu açıklaması üzerine yoğunluk kazanıp kazanmadığı sorusu da kamuoyu tarafından merakla bekleniyor.

Keşan Belediyesi hem 21 Şubat tarihindeki “Ali Paşa Halk Çarşısı’nın yıkım kararı niçin uygulanmadı?” haberimize hem de bu ruhsat haberimize bakalım yine sessiz kalarak bu haberleri hala görmemezlikten mi gelecek?