2016-2017 Eğitim-Öğretim Yılı’nın 1. Dönemi bugün sona erecek

HÜSEYİN ÜNSAL YÜCEL

2016-2017 Eğitim-Öğretim Yılı’nın 1. Dönemi bugün sona erecek

HÜSEYİN ÜNSAL YÜCEL

20 Ocak 2017 Cuma 00:40
2016-2017 Eğitim-Öğretim Yılı’nın 1. Dönemi bugün sona erecek

 HÜSEYİN ÜNSAL YÜCEL

2016-2017 Eğitim-Öğretim Yılı’nın 1. Dönemi bugün sona ererken, Keşan’da 53 resmi, 28 özel olmak üzere toplam 81 kurumda, 874 öğretmen ile 13 bin 063 öğrenci yarıyıl tatiline girecek.

Karne törenleri ise 09.45’te Anafartalar İlkokulu’nda, 10.30’da ise Cumhuriyet İlkokulu’nda yapılacak.

Keşan İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili İlhan Saz da, bugün sona erecek olan 2016-2017 Eğitim-Öğretim Yılı’nın 1. Dönemi’ni değerlendirdi.

İlhan Saz, mesajında şu ifadelere yer verdi: “Sevgili öğrenciler; başarı birden çok faktöre bağlıdır. Başarıya ulaşmada sorumluluk duyma, planlı çalışma, ulaşılabilir hedeflere sahip olma ve kararlı olma son derece önemlidir. Tatiller, dinlenmeyi hak ettiğimiz dönemlerdir. Bütün bir dönemin yorgunluğunu tatilde atmak en büyük hakkınızdır. Zenginleştirici kitap okuma, sinemaya gitme, kültürel mekanları gezme gibi etkinlikler yaparak yarıyıl tatilinizi değerlendirmenizi istiyoruz. Değerli öğretmen arkadaşlarım; bugün sizlerin bilgi ve deneyimlerinden yararlanmayı sınıflarımızda bekleyen öğrencilerimiz, yarın ülkemizi daha iyi seviyelere çıkarabilmek için bayrağı hepimizden teslim alacaktır. Unutulmamalıdır ki eğitim, iyi yetişmiş eğitimcilerle yürür. Elimizdeki cevheri gerektiği gibi işlersek verdiğiniz emekler asla boşa gitmeyecektir. Sevgi dolu, sabırlı, hoşgörülü, yenilikleri takip edip, bilgilerini güncelleyen ve bu bilinçle hareket eden siz değerli meslektaşlarımın yetiştirdiği öğrenciler her birimizin gururu olacaktır. Değerli veliler; karneler çocuklarımızın nasıl bir insan olduğunu ortaya koymaz, onların okul derslerindeki durumlarının nasıl olduğunu gösteren belgelerdir. Karneleri değerlendirirken, çocuklarımızı cesaretlendirmeli, özgüvenlerini yitirmelerine neden olacak kıyaslamalardan kaçınmalıyız. Esas olan çocuklarımızın mutluluğudur.”

İlhan Saz, Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak 2. döneme de en iyi şekilde hazırlık yaptıklarını ifade ederek, “1. dönem çalışmalarımıza katkı sunan ve desteklerini esirgemeyen Kaymakamımız Sayın Nuri Özder’e, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hüseyin Özcan’a ve tüm kişi ve kurumlara destek ve katkılarından ötürü şükranlarımızı arz ediyor tüm öğretmen ve öğrencilerimize iyi tatiller dileğiyle saygılar sunuyorum.” dedi.

Son Güncelleme: 20.01.2017 00:42
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol