Ahmet Yenice’yi anma etkinlikleri başladı

AHMET YENİCE 10 OCAKTA ANILACAK

Ahmet Yenice’yi anma etkinlikleri başladı

AHMET YENİCE 10 OCAKTA ANILACAK

07 Ocak 2014 Salı 09:59
Ahmet Yenice’yi anma etkinlikleri başladı
 Ahmet Yenice Ortaokulu’nu yaptıran ve 2006 yılında vefat eden Ahmet Yenice için, ölüm yıldönümü olan 10 Ocak 2014 tarihinde gerçekleştirilecek olan program öncesinde, okulda çeşitli etkinlikler dün başladı.

Merhum Ahmet Yenice'nin eşi Sevim Yenice ve aile yakını Emrullah Gürer’in katıldığı etkinliklerde, satranç yarışması, masa tenisi ve halı saha futbol yarışmaları düzenlendi. Okul Müdürü Vedat Parlatıcıbilek, Müdür Yardımcısı Feridun Kuşkonmaz ile beden eğitimi öğretmenlerinin de hazır bulunduğu etkinliklerde, Sevim Yenice, satranç masa tenisi yarışmalarına katılan öğrencilerle yakından ilgilenirken, futbolculara da madalyalarını verdi.

AHMET YENİCE 10 OCAKTA ANILACAK   

Öte yandan, 10 Ocak 2013 Cuma günü gerçekleştirilecek olan “Ahmet Yenice’yi Anma Etkinlikleri” kapsamında hazırlanan program hakkında, Okul Müdürü Vedat Parlatıcıbilek, Medya Keşan Gazetesi’ne yaptığı değerlendirmede; resim, şiir, kompozisyon, satranç, futbol ve masa tenisi yarışmaları düzenleneceğini söyledi. Etkinliklerin 3 ile 8’inci sınıf öğrencilerini kapsayacağını belirten Parlatıcıbilek, “3 ve 4’üncü sınıflarda, ‘Hayalimdeki Okul’ konulu resim, 5 ve 6’ncı sınıflarda, ‘Ahmet Yenice ile ilgili akrostiş, 7 ve 8’inci sınıflarda ‘Vefa’ konulu kompozisyon ve ‘Ahmet Yenice Adı’ konulu Grafiti yarışmaları düzenlenecek. Yarışmaların 1’incilerine plaket, belge ve çeyrek altın, 2’ncilere, plaket, belge ve çeyreğin yarısı altın, 3’üncülere ise plaket, belge ve 1 gramlık altın ödülü verilecek. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın söylenmesiyle başlayacak anma programında, Ahmet Yenice’nin Hayatı konulu CD sunumu, Okul Müdürü Vedat Parlatıcıbilek’in konuşması, Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Feryaz Yüksel’in konuşması, Okul Ailesi adına Sevim Yenice’ye teşekkür edilmesi, Keşan Kaymakamı Bekir Dınkırcı’nın konuşması, Okul korosundan marşlar, İngilizce skeç, taekwondo gösterisi, şiir ve kompozisyon birincilerinin eserlerini okuması ve ödül töreni adlı bölümler gerçekleştirilecek.” dedi.   

 Son Güncelleme: 07.01.2014 10:01
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol