Enez heyeti, meslek yüksekokulu talebini iletti

T.Ü. Rektörü Yörük'ü ziyaret ettiler

Enez heyeti, meslek yüksekokulu talebini iletti

T.Ü. Rektörü Yörük'ü ziyaret ettiler

13 Ocak 2016 Çarşamba 07:45
Enez heyeti, meslek yüksekokulu talebini iletti
 Enez Belediye Başkanı Abdullah Bostancı, Enez ile ilgili bilgiler verdi. Konuşmasında Enez’in son yıllarda yaşadığı ekonomik ve sosyal gelişmelerden bahsederek Enez’in bir meslek yüksekokulu açılmasını karşılayabilecek bir altyapısı olduğunu söyledi. Bostancı, “Enez’in tüm dinamikleri ile birlikte bir meslek yüksekokulu açılmasını istiyoruz. Bütün dinamiklerimizle buna hazırız. Enez’in coğrafi yapısı, konumu, doğal ve tarihi güzellikleri ile öne çıkmış bir yer. Enez’e talep son yıllarda iyice arttı. Bunda gelişen ve büyüyen ulaşım altyapısının da önemi var. İlçemizde bulunan evler yurt sorununu büyük ölçüde çözecektir. Bu talebimizin sürekli yanımızda olan Üniversitemiz tarafından olumlu karşılanacağına inanıyorum.  İlçemizde bir turizm yüksekokulu veya su ürünleri yüksekokulu açılmasının çok iyi olacağını düşünüyorum.” dedi ve Rektöre konu ile ilgili olarak hazırlanmış olan talep dosyasını iletti.

Enez Kaymakamı Hasan Sazkaya yaptığı konuşmasında atılan somut adımlardan memnun olduğunu belirtti. Kaymakam Sazkaya, Enez’in son yıllarda çok büyük gelişmeler kaydederek artık bir meslek yüksekokulunun ihtiyaçlarını karşılayabilecek bir kapasitesi olduğunu söyledi.

Rektörümüz Prof. Dr. Yener Yörük konuşmaların ardından Enez’in bölge ve tarihimiz açısından çok önemli olduğunu söyledi. Rektör Yener, “Enez, Balkanların lojistik limanı. Enez temiz denizi, güzel doğası ile gelecek için şansı çok büyük bir yer. Üniversitemiz Biyoloji bölümü öğrencileri de her yıl bir haftalığına Enez’de uygulamalı eğitimler yapmaktadır. Biz bu noktada, Enez’de açılması planlanan Enez Meslek Yüksekokulu projesine olumlu bakıyoruz. Bu konuyu Senatomuzda değerlendirip Yüksek Öğretim Kurulu'na arz edeceğiz.” dedi.

Rektörün konuşmasından sonra Enez eski belediye başkanları ve sivil toplum örgütü temsilcileri de söz aldı. Ziyaret sonunda heyet ile toplu fotoğraf çekildi. 

 

Son Güncelleme: 13.01.2016 07:46
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol