İş-Kur meslek sahibi yapıyor

İş-Kur İl Müdürü Şengül Çildam, Enez’de ziyaretlerde bulundu

İş-Kur meslek sahibi yapıyor

İş-Kur İl Müdürü Şengül Çildam, Enez’de ziyaretlerde bulundu

18 Aralık 2012 Salı 01:11
 İş-Kur meslek sahibi yapıyor
  

İş-Kur Edirne İl Müdürü Şengül ÇildamHalk Eğitimi Merkezi’nde Mis Sabun Kursu’na katılan kursiyerleri ziyaret ederek, çalışmalarını inceledi.

Enez Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Ercan Güre ve Mis Sabun Kursu Öğretmeni Günnaz Güre’den kursa ilişkin bilgiler alan Şengül Çildam, “İş-Kur, çalışan, üreten, sanatsal faaliyetlerde bulunan vatandaşlarımıza yardımcı olmaya devam edecektir. Projeler dahilinde Enez’de Tarım ve Balıkçılık konusunda da kurslar açmak istiyoruz. Bunları Şubat 2013’ten itibaren gerçekleştirmek istiyoruz” dedi.

İş-Kur İl Müdürü Çildam, daha sonra Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Ercan Güre ile birlikte Enez Kaymakamı Fatih Baysal’ı da makamında ziyaret ederek bir süre görüştü.

Baysal, “İş-Kur’un desteği ile 25 kadınımız Halk Eğitimi bünyesinde kurs görerek meslek sahibi oldu. Kursiyerlerimizin isteği üzerine, Kaymakamlığımızın desteği ile malzeme yardımı yaptık. Bir süre çalışmalarına devam edecekler. Aile ekonomisine katkıda bulunan bayanlarımız çok memnun. Kaymakamlığımıza istekte bulunan dilekçe sayısı dahi azaldı. İş-Kur’un desteğini bekliyoruz.” dedi.

  

ÖMER ÇAKICI

Son Güncelleme: 18.12.2012 01:19
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol