Okul müdürlerinin aylık toplantısında birlik beraberliği sağlamak amaçlandı

Orta öğretim kurumları müdürlerinin aylık toplantısı dün yapıldı.

Okul müdürlerinin aylık toplantısında birlik beraberliği sağlamak amaçlandı

Orta öğretim kurumları müdürlerinin aylık toplantısı dün yapıldı.

04 Ocak 2013 Cuma 00:56
Okul müdürlerinin aylık toplantısında  birlik beraberliği sağlamak amaçlandı
 Keşan Lisesi Müdürlüğü’nde gerçekleştirilen ve saat 10.00’da başlayan toplantıya Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Feryaz Yüksel, Şube Müdürü Feyzullah Koçak, Keşan Lisesi Müdürü Turgut Yıldız ile ortaokul ve lise müdürleri katıldı.

Toplantıyla ilgili olarak gazetecilere bir açıklama yapan Koçak, “Amacımız, orta öğretimde birlik ve beraberliği sağlamak. İlçemizdeki eğitim seviyemizi en üst seviyeye çıkarmak. Bugün de gündemimizde; taşımalı eğitim, öğrenci devamsızlıkları, bağımlılık yapıcı maddelere karşı yapılacak çalışmalar, FATİH Projesi, ders dışı eğitim faaliyetleri, okulların ısınma sorunları, okullardaki tadilat ve onarımlar yer alıyor. Okullarımızda eğitim-öğretimi aksatacak çok önemli sorunlarımız yok. Amacımız birlik-beraberliği sağlamak ve okullar arasındaki farklılıkları en aza indirmek. Ufak tefek sorunları zaten toplantı dışında da çözüyoruz.” dedi.

Daha sonra söz alan Yüksel de “Bu toplantının benzeri ilk ve ortaokul müdürleri arasında da gerçekleştiriliyor. Aylık olarak gerçekleştirilen toplantılarda; yönetmelikleri, yasası, müfredat programları aynı olan okullarda, okul müdürleri biraraya gelerek, birlik-beraberliği sağlamaya yönelik toplantı yapıyorlar. Aynı zamanda, ayda bir kez de tüm okul müdürleri biraraya geliyor. Bunu yönetmelik gereği yapıyoruz. Siz basın mensuplarını da ilk kez toplantımıza davet ettik.” şeklinde konuştu.  

 

Son Güncelleme: 04.01.2013 00:57
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol