ÖSYM, sınav başvuru ücreti konusunda uyardı

2-15 Ocak tarihleri arasında başvuru ücreti ödenecek

ÖSYM, sınav başvuru ücreti konusunda uyardı

2-15 Ocak tarihleri arasında başvuru ücreti ödenecek

31 Aralık 2013 Salı 08:07
ÖSYM, sınav başvuru ücreti konusunda uyardı
 ÖSYM, üniversiteye girişte ilk aşama olan Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) öncesi, hazırladığı kamu spotuyla, adayları Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi (ÖSYS), sürecine ilişkin bilgilendirdi.

Yaklaşık 45 saniyelik kamu spotunda, üniversite adaylarının YGS'ye katılabilmek için 2-15 Ocak'ta, belirtilen bankalar veya Merkezin "www.osym.gov.tr" adresindeki ödemeler alanından online olarak başvuru ücretini yatırması gerektiği hatırlatıldı.

Adayların başvuru kılavuzuna, ÖSYM'nin internet sitesinden ulaşabileceğine vurgu yapılan kamu spotunda, başvuru yapılacak yerlerin de ÖSYM'nin internet sitesinde bulunduğuna dikkat çekildi.

Adayların başvuruları sırasında kendilerine verilen şifre ve TC kimlik numaralarıyla, online olarak gerekli işlemleri yapabileceklerinin anımsatıldığı kamu spotunda, detaylı bilgilerin "www.osym.gov.tr" sitesinde yer aldığı belirtiliyor.

ÖSYM, kamu spotunun sonunda, adayları başvuru süresinin kesinlikle uzatılmayacağı konusunda uyarıyor. Kamu spotunda, ÖSYM'nin adaylar için hazırladığı ve üzerinde ÖSYS sınav takviminin yer aldığı posterler de kullanıyor.

Son Güncelleme: 31.12.2013 08:11
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol