Yazla, Keşan’da idareci atamaları ve görevlendirmelerini eleştirdi “İlçemizde de yandaş yönetici görevlendirme hevesi görülmektedir”

Eğitim-İş Keşan Temsilcilik Başkanı Erol Yazla, idareci atamaları ve görevlendirmeleri ile ilgili eleştirilerde bulundu.

Yazla, Keşan’da idareci atamaları ve görevlendirmelerini eleştirdi “İlçemizde de yandaş yönetici görevlendirme hevesi görülmektedir”

Eğitim-İş Keşan Temsilcilik Başkanı Erol Yazla, idareci atamaları ve görevlendirmeleri ile ilgili eleştirilerde bulundu.

Medya Keşan
Medya Keşan
30 Eylül 2021 Perşembe 08:41
Yazla, Keşan’da idareci atamaları ve görevlendirmelerini eleştirdi  “İlçemizde de yandaş yönetici görevlendirme hevesi görülmektedir”

BÜLENT SAYLAM

Yazla, “İlçemizde de eğitim kurumlarına yandaş yönetici görevlendirme hevesi, birilerine yaranma arzusunun etkileri görülmektedir.” dedi. 

ÖĞRETMEN YALVARMAZ, ÖĞRETMEN BOYUN EĞMEZ, ÖĞRETMEN EL AÇMAZ. ÖĞRETMEN DERS VERİR!

Yazla yazılı açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Milli Eğitim Bakanlığı iktidar partisinin sevk ve idaresinde yıllardır yandaşlar için kayırmacı bir sistem oluşturmakta ve sürekli düzenleme yapmaktadır. İlçemizde de eğitim kurumlarına yandaş yönetici görevlendirme hevesi, birilerine yaranma arzusunun etkileri görülmektedir. Öyle ki kendi çıkardıkları yönetmelikleri bile görmezden gelerek puan üstünlüğü hiçe sayılmakta ben yaptım oldu mantığı ile yönetici atama ve görevlendirmeleri tüm hızıyla devam etmektedir. Eğitim kurumlarına yapılan idareci görevlendirmeleri idarecinin sendikal duruşuna, siyasi referanslara, hayat görüşüne göre yapılmakta yada görev verilmemektedir. Hatta verilen görevler iptal edilmektedir. Ülke gerçeğinde olduğu gibi Keşan’da da liyakat değil sadakat ve biat aranmaktadır. Gerek ülke genelinde gerekse yerelde siyasi iktidar tarafından desteklenip beslenen ve hormonlu bir şekilde büyümesini tamamlayan yandaş sendika tüm bunlara çanak tutmakta hatta kendini atama erkinin yerine koyarak ulufe dağıtmaya yeltenmektedir. Toplu sözleşmede kamu emekçilerini masada yüzüstü bırakan, tek dertlerinin üye sayılarını ve böylece gelirlerini arttırmak, üst düzey yöneticilerinin  maaşlarına maaş, altlarına lüks makam arabaları almak olduğu bu yılda ispatlanmıştır. Buna sessiz kalmayan eğitim çalışanları bu yandaş sendikaya desteklerini çekerek gereken cevabı vermeye başlamış ve üyelikten çekilmeler tüm hızıyla devam etmektedir. Fakir Baykurt’ un dediği gibi, ‘öğretmen yalvarmaz, öğretmen boyun eğmez,  öğretmen el açmaz. Öğretmen ders verir!' Çağdaş, laik, bilimsel, kamusal ve parasız ve karma eğitimi savunan bizler, gerek ülke genelinde gerek yerelde hiçbir haksızlığa ve hukuksuzluğa sessiz kalmadık ve kalmayacağız.”

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol