Edirne ve Keşan Kadın Girişimcileri

Edirne’de toplandı

Edirne ve Keşan Kadın Girişimcileri

Edirne’de toplandı

05 Temmuz 2013 Cuma 02:05
Edirne ve Keşan Kadın Girişimcileri
 Edirne ve Keşan Kadın Girişimcileri, Edirne Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi’nin,  Edirne Ticaret ve Sanayi Odası’nda düzenlediği dayanışma toplantısında bir araya geldi. Toplantıya, TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Marmara Bölge Başkanı Hatice Güner Dinçbal Kal, İstanbul Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Üyesi Meral Yalçınkaya, İTO Kadın Girişimciler Kurulu AR-GE Çalışma Komitesi Başkanı Ülkü Farımaz Güler, Edirne Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Elmas Aslan, İcra Kurulu Başkan Yardımcısı ve Keşan TSO Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Berrin Tanyolaç ile komite üyeleri katıldı.

Toplantıda, kadın girişimciliğinin geliştirilmesi üzerine oluşturulan projeler konuşuldu.

Toplantıda konuşan, TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Marmara Bölge Başkanı Hatice Güner Dinçbal Kal, gelecek kuşaklara rol model olmak istediklerini ifade ederek genç kızları iş hayatına kazandırmak için proje hazırladıklarını söyledi. Dinçbal Kal, “Teknoloji Melekleri” isimli Proje ile en az lise mezunu kızların 45 günlük eğitimden sonra teknoloji alanında istihdam edilmesinin hedeflendiğini belirterek, “Eğitim alan genç kızlarımızın bilişim sektöründe çalışmalarını sağlayacağız. Projenin her İl’e adaptasyonu mümkün. Sizler de projeye dahil olursanız, sizlerin katkısı ile önemli yol kat ederiz” dedi.

Toplantının ardından konu ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Keşan TSO Kadın Girişimciler Komitesi Yönetim Kurulu Başkanı Berrin Tanyolaç, Marmara Bölge Başkanı ve beraberindeki kadın girişimciler heyeti ile görüşmelerinin son derece faydalı geçtiğini dile getirerek, “Teknoloji Melekleri adı altında geliştirilen ve kadın girişimciliğinin geliştirilmesine yönelik olarak hazırlanan bir projenin hayata geçirilmesi adına görüşmelerimiz oldu. Bizler her platformda  ifade ettiğimiz gibi kadın girişimciliğinin yaygınlaştırılması adına verilebilecek her türlü desteği vermeye hazırız” şeklinde konuştu.

Toplantının bitiminde kadın girişimciler heyeti, yeni göreve başlayan Edirne TSO Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt ve Meclis Başkanı Mehmet Eren'e yeni görevlerinden dolayı tebrik ziyareti gerçekleştirdiler.

 

Son Güncelleme: 05.07.2013 02:06
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol