Şapçı’dan destek çağrısı

Keşan Ticaret ve Sanayi Odası (Keşan TSO) Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Şapçı, işyeri mülk sahiplerine, kiracı işletmelere destek çağrısında bulundu.

Şapçı’dan destek çağrısı

Keşan Ticaret ve Sanayi Odası (Keşan TSO) Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Şapçı, işyeri mülk sahiplerine, kiracı işletmelere destek çağrısında bulundu.

Medya Keşan
Medya Keşan
08 Nisan 2020 Çarşamba 10:49
171 Okunma
Şapçı’dan destek çağrısı

HABER MERKEZİ

“TOPLUMUN HER KESİMİ BİRBİRİNE DAYANIŞMA RUHU İLE DESTEK OLMALI”

Esnaf ve üyeler için neler yapılabileceği konusunda TOBB nezdinde çalışmaları sürdürdüklerini ifade eden Keşan TSO Yönetim Kurulu Başkanı Şapçı, “Bazı üyemiz işletmeler, İçişleri Bakanlığının yayınladığı genelge ile 16 Mart’ta faaliyetlerine son verirken bazıları ise salgının yayılmasını engellemek amacıyla çalışmalarına ara vermişlerdir. Faaliyetlerini sürdüren işletmelerimizin ise ticaret hacimleri yüzde 70-90 oranında düşmüştür. Bu üye işletmelerimiz de istihdam ettikleri personellerin evlerinin kiraları ailelerinin geçimleri için işyerlerini açık tutmaya devam etmektedirler. Bu dönem millet olarak dayanışma dönemidir. Tüm dünya zor bir süreçten geçmektedir. Bu süreci birlikte en az zararla atlatabilmek için güçlü silahlarımızdan biri de toplumun her kesiminin birbirine dayanışma ruhu ile destek olmasıdır. Herkes üzerine düşeni hassasiyetle yerine getirdiği takdirde sosyal ve ekonomik olumsuzlukları minimum seviyeye çekebiliriz. Yaşanan salgın ve alınan tedbirler nedeniyle neredeyse durma noktasına gelen ticari faaliyetler ticaret erbabını zor durumda bırakmakta. Dolayısıyla işletmelerin mülk sahiplerinden toplumsal dayanışma çerçevesinde mülk sahibi ve kiracı ilişkisinin de zedelenmemesi için esnafımıza destek olmaları için çağrıda bulunuyoruz. Herkes üzerine düşeni hassasiyetle yerine getirdiği takdirde sosyal ve ekonomik olumsuzlukları herkes için minimum seviyeye çekebiliriz. Yaşanan salgın ve alınan tedbirler nedeniyle neredeyse durma noktasına gelen ticari faaliyetler ticaret erbabını çok zor durumda bırakmıştır. Bu dönem millet olarak dayanışma dönemidir. Önümüzdeki 3 ay kira bedeli alınmamalı. Öncelikle, faaliyetlerini durdurmak zorunda kalan iş yerlerinin mülk sahipleri olmak üzere, kiracılardan kira bedellerinde indirim-öteleme ve bir süre kira almama gibi uygulamalar ile destek olmalarını diliyoruz. Başta virüs tedbirleri kapsamında faaliyetlerini durdurmak zorunda kalan işyerlerinin mülk sahipleri olmak üzere, esnaftan kira bedellerinde indirim ve öteleme ve bir süre kira almama gibi uygulamalar içerisinde imkanlar dahilinde esnafımıza destek olmalarını bekliyor. Bu süreçte kimseyi mağdur etmeden, iş yeri kapanan esnaflarımızdan önümüzdeki 3 ay kira bedeli alınmamalı. Kapanmaya iş yerleri içinde bu yıl içerisinde kira artışı yapılmamasını öneriyoruz. Üyelerimiz ve esnaflarımız için neler yapabileceğimiz konusunda TOBB nezdinde çalışmalarımızı sürdürmekteyiz” diye konuştu. 

Son Güncelleme: 08.04.2020 10:54
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol