Bahri Dinar hayatını kaybetti Bahri Dinar hayatını kaybetti

Gökçetepe Köyü halkından Fahir Afalcı ve köy halkından 20 kişinin imzası ile Köy Muhtarı Abdullah Kemik ile ilgili iddialarla ilgili CİMER’e şikayette bulunuldu.

Afalcı ve köy halkından 20 kişinin imzaladığı dilekçede 7 maddelik bir konu hakkında CİMER’e şikayette bulunulduğu ve sonuç olarak muhtar Abdullah Kemik ve yetkililerden şikayetçi oldukları belirtildi.

CİMER’e gönderilen dilekçede şikayete neden olan iddialar ile ilgili konular şöyle:

"1-Köyümüz Muhtarı Abdullah Kemik, köyümüz hudutlaruıiçindeki 368/1, 380/16, 290/20, 288/8, 396/1, 377/1, 293/7, 193/34 ada parsel nolu orman arazilerini köy içinde askıya çıkarılmadan köylüden haberszi başka kişilerin zimmetine geçirmiştir.

2- Yine aynı kişi, köy yerleşik alanı içindeki 248 ada, 2,3,4,5,5, 6 nolu parselleri değişik tarihlerde ilansız ve ihalesiz olarak satmış gelirleri de köy bütçesinde göstermemiştir.

3- Köyümüze ait 1 adet otobüsü satmış, bir şirket tarafından köyümüze hibe edilen otobüsü satın almış gibi göstermiştir.

4- Köyümüze düğün salonu yapmak için Köylere Hizmet Götürme Birliği’nce kendisine verilen 100.000 TL’nin hesabını verememektedir.

5- Köyümüze cenaze aracı almak için toplanan bağışların nereye harcandığı belli değildir.

6- Daha önce CİMER’e yaptığımız müracaat üzerine Orman İşletmesi tarafından “Kamu Davası açıldı” denilmiş, şikayetçi olduğumuz halde müdahil olarak katılmamız engellenmiş, daha sonra Kaymakamlık tarafından İstanbul İstinaf Mahkemesi’ne itirazımız üzerine yazılan cevabi yazıda orman arazisi değil, köy içindeki arsaların eski parsel numarasıdır diyerek Mahkemeye yanlış bilgi verilmiştir.

7.Keşan Cumhuriyet Başsavcılığı’na yaptığımız müracaat sonrası İlçe Jandarma Komutanlığı’nda ifade verdik. Başsavcılık soruşturma izni istedi, Keşan Kaymakamlığı  yasalara aykırı olarak ifadelerimizi aldı. Sahte imzalı birtakım belgeler gösterdiler, ifadelerimiz değiştirildi, belge istedik verilmedi, sonuçta soruşturma izni verilmedi. İstinaf Mahkemesi’ne müracaat ettik. Mahkemeye de belge gönderilmediğinden reddedildi."