Keşan Devlet Hastanesi Yöneticisi Nurettin Alparslan:

“Terör olaylarına tepki için basın açıklamasına katıldım”

Keşan Devlet Hastanesi Yöneticisi Nurettin Alparslan:

“Terör olaylarına tepki için basın açıklamasına katıldım”

17 Eylül 2015 Perşembe 08:13
Keşan Devlet Hastanesi Yöneticisi Nurettin Alparslan:
 Keşan Devlet Hastanesi Yöneticisi Op. Dr. Nurettin Alparslan, dün, Sağlık Sen Edirne İl Başkanlığı ve Keşan Temsilciliği tarafından düzenlenen basın açıklaması sonrası düşüncelerini belirtti.

Kendisinin de sendika üyesi olduğunu ve açıklamaya katıldığını ifade eden Alparslan, “Ben sendika kurulduğundan bu yana üyesiyim ve aidatımı veriyorum. Ülkede yaşanan terör olaylarına tepki gösterilmesinden dolayı bu basın açıklamasına katıldım. Açıklamadaki terör olaylarıyla ilgili söylemlerin hepsine katılıyorum. Ancak, hastane ve yönetim konusunda yapılan açıklamalara katılmıyorum. Biz ya da sağlık çalışanları, kanunlar ve kararnameler dışına hiçbir zaman çıkmamız söz konusu olamaz. Sendika üyesi, başkanı ya da her hangi bir çalışan, yönetmelikler, tebliğler ve kanunlara uygun şekilde hareket etmek zorundadır.” dedi.

HERKES RAPOR ALIRSA, HASTANENİN İŞLERİNİ BİZ NASIL YÜRÜTECEĞİZ?

Nurettin Alparslan, sağlık çalışanlarının rapor almaları konusuna da değinerek, şunları söyledi: “Sağlık çalışanlarımız ihtiyaç olması durumunda rapor alabilirler. Bu çalışanlarımızın hakkıdır. Ancak, usulsüz şekilde rapor alınıyorsa; bende hakkımı kullanarak, hakem hastaneye gönderme yetkisine sahibim. Devlet, ‘rapor konusunda, tereddüdünüz varsa üst hakem hastanesine göndereceksiniz.’ diyor ve bize gerekli yetkiyi veriyor. Kurban Bayramı geliyor ve nöbet dağılımı yapılacak. Herkes rapor alırsa, hastanenin işlerini biz nasıl yürüteceğiz? Bundan ötürü de, devletin verdiği yetkiyi kullanıyoruz.”

Son Güncelleme: 18.09.2015 08:53
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol