ERDOĞAN DEMİR

İYİ Parti Edirne İl Başkanı ile 8 ilçe başkanı geçtiğimiz günlerde Ankara ziyaretini gerçekleştirerek, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile İYİ Parti Edirne Milletvekili Mehmet Akalın’ı ziyaret etti.

Bu ziyaretin ardından Edirne’ye dönen il başkanı ve ilçe başkanları yaptıkları ortak açıklama ile 2024 yerel seçimleri ile ilgili “Edirne ve 8 ilçede belediye başkanlıklarına talibiz” açıklaması yayınladılar.

Yani bu açıklamayla İYİ Parti genel merkezinde böyle bir karar alınmış olabileceğinin sinyalini vermiş oldular.

İYİ Parti’nin bu kararı 2024 seçimlerinde bakalım ne kadar etkili olacak. 2019 yerel seçimlerinde İYİ Parti’nin de desteğini alan CHP bu karardan 2024 seçimlerinde ne kadar etkilenecek?

Bunu bekleyip göreceğiz.

***

Geçtiğimiz Cumartesi günü akşamı Youtube’de yayın yapan Gerçek Tivi sahibi Gazeteci arkadaşım Ali Tarakçı ve eşi Gülşah Tarakçı, daha önce kendilerini Erikli’ye davet etmem nedeniyle Cumartesi günü Keşan’a geldi.

Keşan’daki tüm oteller o gece dolu olduğu için maalesef kendilerine Keşan’daki otellerde rezervasyon yaptıramadım. 

Ardından Erikli’ye giderek orada bir otelde rezervasyon yaptırmak istedik. Ancak Erikli’deki tüm otellerde maalesef doluydu.

Otelden vazgeçerek bir yemek yiyelim, daha sonra İstanbul’a döneriz kararı alan arkadaşlarımız için bu sefer de yemek için bir yer aramaya başladık. Gittiğimiz restaurantlarda da bize sorulan ilk şey  ‘Rezervasyonunuz var mı?’ sorusu oldu.

Sonra gittiğimiz başka bir restaurantta bir kardeşimizin ilgisi ile randevumuz olmamasına rağmen yemeğimizi yiyebildik.

Yani anlayacağınız Erikli’ye rezervasyonsuz gelirseniz yandığınızın resmidir.

Arkadaşım Ali Tarakçı, Erikli’nin bu şekilde gelişmesinin zor olduğunu ve buranın mutlaka imar değişikliğinin yapılarak 4-5 yıldızlı otellerin gelmesi ve yapılacak çalışmalarla burayı insanların yaşayabileceği modern bir hale getirilmesi gerektiğini, burada gördüğü birçok düzensizliğin sona ermesi gerektiğini dile getirdi.

Daha sonra Keşan’a geldik ve Cennet Bahçesi’nde içtiğimiz çay ve kahveden sonra kendilerini İstanbul’a yolcu ettim.

Pazar günü Erikli’de denize girmeyi düşünen arkadaşım ve eşine yaşattığım bu hengame için mahcup bir şekilde onları uğurlarken, onların Erikli’de denize girme hayallerine de son vermiştim. 

Arkadaşım benim mahcubiyetim karşısında “Moralini bozma bu bizim için güzel bir anı oldu. Sen elinden geleni yaptın” diyerek bana moral vermeye çalıştı.

***

2023/2024 futbol sezonunda BAL’da mücadele edecek olan Keşanspor Derbis sistemi üzerinden yaptığı genel kurulla kongre yapmış ve yeni yönetim kurulu da ziyaretlere başlamış.

Önce şunu vurgulamak istiyorum. Şehrin takımı Keşanspor’a Derbis üzerinden kongre yapmak bence yakışmaz.

Hadi kongre yaptın ama kulüp tarafından seçilen yönetim kurulunda kimlerin yer aldığı hala basına açıklanmadı mesela.

Fariz Tunçel’in Keşan’a geldiğinde kendisini ziyaret ettiğimiz Keşanspor Kulübü Başkanı Nehir Gergin kardeşim, “Ağbi kongre yaptık. 1 hafta 10 gün içinde basına yeni yönetimi bildireceğiz” demişti.

Ama bugüne kadar hala çıt yok.

Geçtiğimiz günlerde bir yerel gazetede yer alan haberde Keşanspor Yönetimi’nin AK Parti Keşan İlçe Yönetimini ziyaret ettiği haberini gördük.

Bu ziyaret haberi maalesef sadece o gazetemizde yer aldı. Keşanspor yönetimi herhalde önümüzdeki günlerde de diğer siyasi partileri, kurumları ziyaret ederek şehrin takımı olduğunu ispatlayacaktır. Bu bence böyle olmalı, şehrin takımı bence tüm şehri kucaklamalıdır diye düşünüyorum.