ERDOĞAN DEMİR

20 Temmuz Perşembe günü Kıbrıs Barış Harekatı’nın 49.Yıldönümü kutlandı.

Bu yıldönümü nedeniyle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kıbrıs’a giderek burada kutlamalara katıldı ve Kıbrıslı yetkililerle görüşerek Barış Harekatının 49.yıldönümünü kutladı.

Peki  CHP bu anlamda ne yaptı ? 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Twitter’da bir mesajla Türk tarihi anlamında çok önemli bir tarih olan 20 Temmuz’u bir twit ile kutlamak yerine Kıbrıs’a gidemez miydi ? Mesela. Aynı günün ilerleyen saatlerine doğru bile CHP’nin resmi internet sitesinde Kıbrıs ile ilgili herhangi bir açıklamayı maalesef göremedik.

Dün baktığımız CHP sitesinde Kılıçdaroğlu’nun Twitter’da yayınladığı mesajın sayfada yer aldığını gördük. Sol görüş dendiğinde akla gelen ve unutulmayan isimlerden  ve Kıbrıs Barış Harekatının mimarı olan Bülent Ecevit’in ve bu harekatın CHP tarafından unutulmuş olduğunu düşünüyorum.

Bu tür özel ve önemli günlerde CHP’nin sosyal medyasından sorumlu olan Sayın Eren Erdem’in bu konulara dikkat etmesi ve parti adına gerekli açıklamaları özenle talip etmesi gerekir.

Mesela bu günle ilgili hiçbir il ve ilçe başkanlığından da herhangi bir açıklama gelmemesi de dikkatimi çeken konulardan biriydi.

Partilerimiz herhalde 20 Temmuz 1974 Kıbrıs Barış Harekatını çalışma takvimlerinde işaretlemeyi unutmuşlar.

ÜLKE SANKİ TWİTTER MESAJLARI İLE YÖNETİLİYOR

Öte yandan buradan şunu da belirtmek istiyorum. Bakıyorsunuz hükümetin bir bakanı çok önemli olan bir konuda tweet gönderiyor, yayınlıyor. Ama bunu bir basın açıklaması olarak basına göndermiyor. Basımımızda bu zat-ı muhteremlerin açıklamasını buradan alarak haber yapıyor. 

Mesela parti liderleri bir konuya tepki mi verecek hemen bir tweet paylaşıyor. Geçiyor.

Bu nedir ya, bu twitter olmasa ne yapacak zat-ı muhteremler.

Tamam tabi ki sosyal medya tabi ki önemli.

Ama her şeyde sosyal medya demek değildir.

Ben yaşı ilerlemiş ve 40 yıldan bu yana gazetecilik yapan biri olarak belki de genç  jenerasyonun alıştığı bu sosyal medya olayına alışamadığım için bu konular bana garip geliyor.

Sevgili siyasetçiler, değerli belediye başkanları bırakın artık şu sosyal medya sevdasını.

Sevgili okurlarım bunun yorumunu sizlere bırakıyorum.

ANIL ÇAKIR CHP’YE HAREKET GETİRECEK GİBİ

Keşan’da geçtiğimiz Çarşamba günü parti binasında CHP İlçe Başkanlığı’na resmi olarak adaylığını açıklayan Anıl Çakır’ın basın açıklaması 14-28 Mayıs seçimlerinde bir duraklama hareketine giren CHP Keşan İlçe Teşkilatı’na sanki bir hareketlilik getirdi. 

Çakır’ın açıklamasına partililer ve partiye hizmet etmiş eski ilçe başkanları, belediye başkanları, il genel meclis üyeleri , belediye meclis üyeleri ve partililer de büyük bir katılım gösterdiler.

Delege seçimlerinin başladığı CHP İlçe Başkanlığı için şu anda Anıl Çakır tek başkan adayı olarak görünüyor.

Ağustos ayı içerinde yapılacak seçimlere Çakır’ın tek aday olarak seçime gidecek olması beklenirken, partilileri Çakır’a verdiği ve vereceği destek de çok önemli. 

AK PARTİ’DE GENEL KURULLAR 2024 YEREL  SEÇİMLERİNDEN  SONRASINA  ERTELENDİ

Yine AK Parti ile ilgili aldığım bir kulis bilgisini de bugün buradan sizlerle paylaşmak istiyorum.

Ağustos ya da Eylül ayında başlaması beklenen AK Parti il ve ilçe kongreleri ile Genel Merkez Kurultayı’nın da 2024’teki yerel seçimlerin ardından yapılacak.

Mayıs ayındaki seçimlerden hem Milletvekilliği hem de Cumhurbaşkanlığı seçimlerinden başarı ile çıkan AK Parti Teşkilatları ile yerel seçimlere gidilmesi kararının genel kurulların ertelenmesinin önemli bir nedeni olduğu da tahmin ediliyor.