MEHMET AYTAÇ

Merkez üssü Kahramanmaraş olan ve 10 ilimizde yıkıma ve binlerce can kaybına neden olan büyük depremin yaralarını sarmak üzere başlatılan yardım kampanyasına Keşan halkının desteği çığ gibi büyümeye devam ediyor. 

Keşan Kaymakamlığı ve Keşan Belediyesi işbirliği ile Keşan Lisesi Spor Salonu’nda toplanan yardımlardan oluşan 15 TIR yardım malzemesi deprem bölgesine doğru yola çıkarken, Keşanlı vatandaşlar halen yoğun bir şekilde toplama alanına yardım göndermeye devam ediyor. 

1 TIR SU GÖNDERİLDİ

En önemli ihtiyaçlardan biri olan temiz su ihtiyacını bir nebze olsun karşılamak için harekete geçen Keşanlı hayırseverler, 1 TIR dolusu temiz içme suyunu deprem bölgesine gönderdi.

YALÇIN SAÇAR İŞ MAKİNESİ GÖNDERDİ

Deprem bölgesindeki iş makinesi ihtiyacı da Keşanlı iş insanları tarafından karşılanıyor. Hakkı Sınmaz’ın ardından Yalçın Saçar da arama kurtarma çalışmalarında kullanılmak üzere bölgeye paletli bir iş makinesi gönderdi. 

PEYNİR DURAĞI HASILATININ TAMAMINI PAYLAŞIYOR

Keşan’da faaliyet gösteren Peynir Durağı firması, bugünkü hasılatının tamamını depremzedeler için ayıracağını açıkladı. Keşan Belediyesi ve KİSEV işbirliği ile düzenlenen kapmaya ile günlük hasılat miktarı depremzedeler için bağışlanacak. 

ARIKAN TURİZM VE BORA TURİZM GÖNÜLLÜLERİ ÜCRETSİZ TAŞIDI

Keşan’da faaliyet gösteren Arıkan Turizm ve Bora Turizm firmaları da deprem bölgesindeki arama kurtarma faaliyetlerine gönüllü olarak katılan vatandaşları ücretiz taşıdı. Firmalar ayrıca temel ihtiyaç malzemelerini taşırken, bölgeden tahliye olmak isteyen vatandaşlara da ulaşım ikanı sağladı.

ÇAYTOSTKİ, BİR HAFTALIK HASILATINI BAĞIŞLADI

Depremde ki yaraların sarılması için Keşan’ın her yerinden yardımlar gelmeye devam ediyor. Garanti Bankası karşısında faaliyet gösteren Çaytostki işletmesi de bu haftanın tüm hasılatını depremzedelere bağışlayacağını duyurdu. 

ÇETİN HOTEL KAPILARINI AÇTI

Bir yardım eli de Çetin Hotel’den uzandı. Çetin Hotel sahibi Etem Toptani, AFAD ile koordineli bir şekilde Keşan’a gönderilebilecek depremzedelere kapılarının açık olduğunu duyurdu. Toptani, barınma, yemek ve diğer ihtiyaçlar doğrultusunda ellerinden geleni yapmak için hazır olduklarını söyledi. Etem Toptani, konuyla ilgili olarak 0284 715 21 21 numaralı telefondan kendisine ulaşılabileceğini bildirdi.