HABER-FOTO: BÜLENT SAYLAM

Saat 16.00 sıralarında başlayan yıldönümü kutlama törenine Keşan TB Meclis Başkanı Kemalettin Uslu, Keşan TB Yönetim Kurulu Başkanı Necmi Kaymaz, Keşan TSO (Ticaret ve Sanayi Odası) Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Şapçı, İpsala TB Yönetim Kurulu Başkanı Necmi Sezer, Keşan TB Yönetim Kurulu Üyeleri, Keşan TB çalışanları ve basın mensupları katıldı.

Tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Ardından Keşan TB Meclis Başkanı Kemalettin Uslu, 70. Yılı münasebetiyle kutlamaya gelenlere hoş geldiniz diyerek “Daha nice başarılı, güzel yıllar” temennisinde bulundu. Daha sonra Keşan TB Yönetim Kurulu Başkanı Necmi Kaymaz da yıldönümü ile ilgili olarak şunları söyledi: “Borsamızın 70. Kuruluş yıldönümüne hoşgeldiniz. Bu özel günümüzde bizleri yalnız bırakmadığınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyoruz. Borsamız 20 Temmuz 1953 yılında kurulmuş olup, bugüne dek çok değerli üyelerimize, bölge üreticilerimize hizmet vermeye devam etmektedir. Kuruluşumuzda görev almış olan değerli büyüklerimiz, ilk kurucularımız, Ahmet Üner, Halil İbrahim Gümülcineli, Hüseyin Yazır, Osman Ergene, Mehmet Aytaç, Mustafa Gökalp, Şerif Yörük ve İbrahim Aktuğ’u sevgi, saygı ve rahmetle anıyoruz. Aynı zamanda Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları, tüm şehitlerimizin, gazilerimizin yine saygı ve minnetle meclis ve çalışma arkadaşlarım adına yad ediyoruz. Borsamızın kuruluşundan bugüne kadar gerek meclislerinde gerek diğer organlarında gerek çalışma arkadaşlarımız her kim bu kurum için, bölge için elini taşın altına koyduysa hizmet veren herkesten Allah razı olsun. Hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyoruz. Rahmete kalanlara Allah’tan rahmet, hayatta olanlara can sağlığı ve aile huzuru temennisiyle bizi yalnız bırakmadığınız için çok teşekkür ediyorum.”

İpsala TB Yönetim Kurulu Başkanı Necmi Sezer de günün anlam ve önemi hakkında şunları söyledi: “Keşan TB’nin kuruluşunun 70. yıldönümü için bir aradayız. Nice 70 yılları olsun. Bugüne kadar borsanın kuruluşundan, yönetiminde, meclisinde görev yapmış olan tüm üyelerden hayatını kaybedenleri rahmele anıyorum, hayatta olanları saygıyla selamlıyorum. Hayırlı olsun diyorum.”

Keşan TSO Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Şapçı da Keşan TB’nin kuruluşunun 70. Yılı münasebetiyle şöyle konuştu: “Bugün burada kardeşimizin doğum gününü kutlamaya geldi. Keşan TB, Keşan TSO, İpsala TB üç kardeş kurumdur. Hamzadere bölgesi olarak adlandırdığımız bölgeye Keşan, İpsala Enez’e ekonomik anlamda, ticaret anlamındada gelişmesini, sosyal anlamda da birçok projemiz var, sosyal alanlarda gelişmesini sağlayarak bölgemizin cazibesini arttırmaya yönelik çalışmalar devam ediyor. Keşan TB’ye kuruluşundan bugüne emeği geçen hepsine teşekkürlerimizi borç biliriz. Bu kurumlar üreticiyi korur, üreticinin malının değerinde satılmasını sağlar. Biz de bölgemizin üreticisini, sanayicisini, tüccarını korumaya da devam edeceğiz.”

Konuşmaların ardından Keşan TB’nin çalışmaları hakkında video gösterimi gerçekleştirildi. Ardından 70. Yıldönümü hatırasına pasta kesildi.

Pasta kesiminin ardından günün anısına yönetim kurulu üyeleri, çalışanlar fotoğraf çekildi.