17 Nisan 2024 tarihli gazetemizde “Eski Milli Bayramlarımı Geri İstiyorum” başlıklı yazım ile o bizim gençliğimiz ve çocukluğumuzdaki bayramları geri istediğimi belirtmiştim. 
O günlerde Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı da yakın bir tarihte gerçekleşecekti. Ama 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Cumhuriyet Meydanı’nda kutlanacaktı ancak hava muhalefeti nedeniyle yine Atatürk Spor Salonu’nda gerçekleştirilmişti.
19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı programı gelene kadar, bayramın Atatürk Stadı’nda yapılması en büyük arzum idi.
Bayram programı gazetenin mailine düştüğü andan itibaren, artık o çocukluğumuzun ve özlemle andığımız o bayramın artık geri geleceğini sevinçle öğrendim.
Gazetemizin Editörü Mehmet Aytaç bana “ Ağbi bu da Medya Keşan’ın ve senin bir çağrın idi. Bayram artık Keşan Atatürk Stadı’nda yapılacak. Bu da Medya Keşan ve Erdoğan Demir’in bir başarısıdır” dedi.
Ben o andan itibaren o kadar büyük bir sevinç yaşadım ki anlatamam. O gençliğimde ve çocukluğumdaki özlenen bayramlar artık geri mi geliyordu?
Bayram sabahı Cumhuriyet Meydanı’ndaki çelenk töreninin hemen ardından büyük bir heyecanla Keşan Atatürk Stadı’na gittim. Kapıdan girer girmez tüm tribünlerin dolu olduğunu ve benimle birlikte tüm Keşanlıların da böyle bir bayramı özlediklerini anladım.
Stada gider gitmez o bayram coşkusunu yaşayan Keşanlılar ile bir hatıra fotoğrafı da çektirdim. Stadın ortasında bir de benim hatıra fotoğrafım olsun dedim.
19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle başta kutlama Komitesi Başkanı Keşan Kaymakamı Cemalettin Yılmaz ile bu konuda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.
Umarım 2025 yılında da yine o çocukluğumuzdaki 19 Mayıs provaları ile yine gençlerimizin Atasına daha çok yaraşır etkinliklerle bu bayramı kutlayacağını düşünüyorum.
Bu yazımda son söz de Keşan’daki Beden Eğitim öğretmenlerimize. Umarım 2025 yılında bizlerin öğrencilik yıllarında yaptığımız ve aylarca provasını yaptığımız o bayram etkinliklerini daha şimdiden planlama yaparsınız ve 2025 yılında daha da beğeni ile izleyeceğimiz bir etkinliği bizlere sunarsınız.