MEHMET AYTAÇ

Okulun, Yiyecek İçecek Hizmetleri Alanı tarafından düzenlenen programda, şehit aileleri ile gaziler ve yakınlarına, Atatürk’ün sevdiği yemeklerden oluşan menü sunuldu. Safiye Erol Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Çok Amaçlı Salonu’nda dün düzenlenen programda konuklara kuru fasülye, pilav, ayran ve irmik helvası ikram edildi. Çok sayıda şehit ve gazi yakının katıldığı programda bir konuşma yapan Safiye Erol Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdür Vekili Yasemin Gökbulut, misafirlere “hoş geldiniz” diyerek; “Okulumuz yiyecek, içecek hizmetleri alanı öğrencileri tarafından hazırlanan programımıza katılarak bizleri onurlandırdınız. Okulumuz sadece bugün değil her zaman sizlere açıktır. Sizleri aramızda görmekten onur ve gurur duyuyoruz” şeklinde konuştu.

Programda bir konuşma da Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu yaptı. “Aranızda olmaktan son derece mutluyum” diyerek sözlerine başlayan Helvacıoğlu; Cumhuriyetimizin 100. yılını kutluyoruz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve binlerce şehidimiz ve gazilerimiz sayesinde bugünlere geldik. Onurluyuz, gururluyuz. Daha nice 100 yıllara” dedi.

Etkinlikte okul öğrencileri ve öğretmenleri ile idari kadro ve çalışanlar, şehit ve gazi ailelerini tek tek karşılayarak kendileriyle ilgilendi. Öğrenciler de Cumhuriyet konsepti giyimleri ve karşılama şekilleriyle de takdir topladı.

Etkinliğe, Keşan Kaymakamı Cemalettin Yılmaz, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürü İlhan Saz, Keşan Şehit Gazi Aileleri Yarımlaşma Derneği Başkanı Ferhat Dönmez ile bazı askeri yetkililer ve siyasi parti temsilcileri katıldı.