Kılınç, %100 artan çiftçi destekleri hakkında konuştu: “Çiftçilerimizi desteklemeyi sürdüreceğiz”

AK Parti Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın geçtiğimiz akşam çiftçilere verdiği destek müjdesi ile ilgili konuştu. 

Kılınç, %100 artan çiftçi destekleri hakkında konuştu: “Çiftçilerimizi desteklemeyi sürdüreceğiz”

AK Parti Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın geçtiğimiz akşam çiftçilere verdiği destek müjdesi ile ilgili konuştu. 

Medya Keşan
Medya Keşan
19 Şubat 2021 Cuma 11:08
Kılınç, %100 artan çiftçi destekleri hakkında konuştu:  “Çiftçilerimizi desteklemeyi sürdüreceğiz”

SONGÜL KONAR

Kılınç açıklamasının başında,  Irak'ın kuzeyinde, Gara bölgesinde yürütülen Pençe Kartal-2  Harekatı'nda  şehit olan askerlerimize Allahtan rahmet, ailelerine ve yakınlarına baş sağlığı diledi. 

“NAKDİ ÜCRET DESTEĞİNİN SÜRESİNİ DE 17 MART'A KADAR UZATTIK”    

Sosyal Koruma Kalkanı kapsamında vatandaşa 53 milyar destek ödendiğini belirten Kılınç, şunları söyledi: “Sadece Sosyal Koruma Kalkanı kapsamında sosyal destek, kısa çalışma ödeneği, nakdi ücret desteği, işsizlik ödeneği, normalleşme desteği başlıkları altında milletimize aktarılan kaynaklarımız 53 milyar liraya ulaşmıştır. Kısa çalışma ödeneğinin süresini son defa olarak Cumhurbaşkanımızın yapmış olduğu açıklamayla birlikte mart ayı sonuna, asgari ücretteki artış miktarı kadar yükselttiğimiz nakdi ücret desteğinin süresini de 17 Mart'a kadar uzattık.”

“ÜRETMEYE DEVAM ETTİKLERİ SÜRECE ÇİFTÇİLERİMİZİ DESTEKLEMEYİ SÜRDÜRECEĞİZ”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın geçtiğimiz akşam müjdesini verdiği çiftçi destek ödemeleri hakkına konuşan Gürcan Kılınç, sözlerine şöyle devam etti: “Gübre desteklerini, küresel emtia fiyatlarındaki gelişmeleri göz önünde bulundurarak % 100 artışla iki katına çıkarttık. Buğday, arpa, çavdar, yulaf gibi hububat ürünlerinde dekara 8 TL olan desteği 16 TL’ye yükseltiyor, Organik ve organomineral gübre kullanan üreticilerimize ise ilave olarak dekara 10 TL olan destekleme ödemesini, dekara 20 TL’ye yükselttik. Üretmeye devam ettikleri sürece çiftçilerimizi desteklemeyi sürdüreceğiz.”

“HALİHAZIRDA 5 MİLYON 700 BİN AŞILAMA SAYISINA ULAŞMIŞ BULUNMAKTAYIZ”

Açıklamasının devamında koronavirüs aşılama çalışmalarına değinen Kılınç, “Bu zor süreçte bir yandan birinci aşı gruplarının kapsamı adım adım genişletilirken, diğer yandan ikinci aşı sürecine de başladık. Halihazırda 5 milyon 700 bin aşılama sayısına ulaşmış bulunmaktayız. İlk etapta ihtiyaç duyacağımız aşılarla ilgili gereken bağlantıları devletimiz adım adım takip ediyor. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ ın da açıklamış olduğu, Salgın tedbirleri sebebiyle işine ara veren Restoran, kafe, kıraathane ve benzeri esnafımızı  rahatlatacak adımlar atılacaktır. Halen uzaktan eğitimle faaliyetlerine devam eden öğrencilerimizin durumu illerimizdeki vaka sayısına göre değerlendirilecektir. Aynı şekilde sokağa çıkma sınırlamasını da illerimizdeki vaka, aşılama ve diğer ilgili kriterlere göre aşamalı şekilde kaldıracağız. Devletimiz  ve milletimiz el ele vererek, tedbirlere uyarak bu musibetin üstesinden hep birlikte geleceğiz. Biz milletimize efendi olmaya değil, biz milletimize hizmet etmeye geldik” dedi. 

“SANAYİ ÜRETİMİNİ EN ÇOK ARTIRAN G20 ÜLKESİ OLMAYI BAŞARDIK’’

Bu zor günlerde üreterek büyüyen Türkiye’miz için gecesini gündüzüne katan, durmak bilmeden çalışan sanayicileri ve emekçileri tebrik eden Kılınç, sözlerini şöyle sonlandırdı:“Sanayi üretimimiz beklentileri aşarak bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 9 artış gösterdi. Böylelikle 2020 yılının son çeyreğinde sanayi üretimini en çok artıran G20 ülkesi olmayı başardık. Salgın başladığında IMF Türkiye’nin 2020’de yüzde 5 daralacağını öngörmüştü. Bugün geldiğimiz noktada IMF Türkiye’nin yüzde 1,2 büyüyeceği yönünde önceki tahminini güncellemek durumunda kaldı. Bu zor süreçte üreterek büyüyen Türkiye’miz için gecesini gündüzüne katan, durmak bilmeden çalışan sanayicilerimizi ve emekçilerimizi tebrik ediyor, şükranlarımı sunuyorum.”

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol