Trakya Birlik Genel Kurul toplantısı yapıldı

HABER MERKEZİ

Trakya Birlik Genel Kurul toplantısı yapıldı

HABER MERKEZİ

23 Ocak 2017 Pazartesi 00:07
Trakya Birlik Genel Kurul toplantısı yapıldı

 HABER MERKEZİ

Trakya Birlik, 2015/2016 İş Yılı Olağan Genel Kurul Toplantısı Edirne Mimar Sinan Kapalı Spor Salonunda yapıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Yönetim Kurulu Başkan Vekili Hilmi Kahraman, 2015/2016 iş yılının başarılı geçtiğini belirterek, 2016/2017 iş yılı içerisinde ortaklarının döktüğü ayçiçeği ürünüyle ilgili kesin alım fiyatını %40 randımanlı ayçiçeği için 1,655 TL/Ton olarak açıklandığını ve 75 TL/Ton fiyat farkının ürün döken ortaklara 1 Şubat 2017 tarihi itibariyle ödenmeye başlanacağını söyleyerek açılış konuşmasını sonlandırdı.

Genel Kurulda Divan Başkanlığı’na Yavuz Karamolla (Uzunköprü Koop.), Başkan Vekilliği’ne Levent Kızıltan (Gelibolu Koop.), Katip Üyeliklere Hakkı Çetin (Yenişehir Koop.), Turgay Sakarya (Silivri Koop.) seçildi.

Saygı Duruşu ve okunan İstiklal Marşından sonra, Yönetim Kurulu Çalışma Raporları ile Bilanço ve Gelir Tabloları okunup oybirliği ile ibra edildikten sonra 188 Sayılı Edirne Kooperatifi Başkanı Şafak KIRBİÇ, 911 Sayılı Ahmetbey Kooperatifi Delegesi Süha Yılmaz ve Birlik Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Akgün söz alıp konuşmalarının ardından, 2015/2016 İş yılı Bağımsız Denetim Kuruluşu raporu oy birliği ile kabul edildi.

2015/2016 iş yılı dönemine ait Bütçe ve Çalışma Raporları ile Bilanço ve Gelir Tabloları okunarak, oybirliği ile kabul edildi.

Genel Kurul’da Birliğin Yönetim Kurulu Üyelerine ödenecek olan huzur hakkı ile harcırah tutarları görüşülerek karara bağlanırken, genel müdüre ödenecek aylık ücret ile diğer parasal hakları görüşülerek onaylandı.

Ayrıca Birlik faaliyetlerinin yürütülmesi amacıyla kredi alma, ipotek işlemleri, Birlik fonlarının kullanılması,  kredi kullandırma birlik mamullerinin satışı, kooperatiflere hizmet bedeli ödenmesi, şirket kurma ve kurulu şirketlere ortak olma, alım satım faaliyetlerinde bulunma v.b. gibi konularda Yönetim Kuruluna yetki verilmesi kabul edildi.

İnsan Kaynakları, Denetim ve Rehberlik Birimi ve Satınalma yönetmeliklerinde yapılacak değişiklikler görüşülerek oybirliği ile kabul edildi.

Entegre Tesislerimiz ile Karacabey Yağ Fabrikasına 2016/2017 iş yılında yapılacak yatırımlarla ilgili hazırlanan raporlar kabul edildikten sonra ise bazı kooperatiflere 2016/2017 iş yılında yapılacak yatırımlarla ilgili hazırlanan rapor görüşülerek kabul edildi.

2016/2017 iş yılı dönemine ait genel bağımsız denetleme faaliyetinin Anıl Yeminli Mali Müşavirlik ve Bağımsız Denetim A.Ş. ye yaptırılması genel kurula sunularak oy birliği ile kabul edildi.

Dilek ve temenniler bölümünde söz alan Yönetim Kurulu Başkan Vekilimiz Hilmi Kahraman Genel Kurula hitaben teşekkür konuşmasıyla Genel Kurul toplantısı bitti.


Son Güncelleme: 23.01.2017 00:16
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol