“DirenKeşan Her yer Taksim” adlı facebook sayfasında, AK Parti’nin önde gelen isimlerinden olan ve alttan alta belediye başkan adaylığı konuşulan bir isim hakkında, en hafif tabirle yüz kızartıcı ve bugüne kadar Keşan siyasetinde rastlanmayan iddialar yer aldı.

İddiaların ne zaman yüklendiğini bilmiyorum ama ben sayfayı, bir arkadaşımın söylemesi üzerine geçen cumartesi günü gördüm.

Söz konusu şahsın, Türk sinemasının ünlü karakterlerinden “Tecavüzcü Coşkun” ile özdeşleştirildiği bu iddiaları burada telaffuz etmek mümkün değil ama facebook’taki sayfada çarşaf çarşaf yayımlandı. AK Parti Keşan İlçe Yönetimi’nin, partililerin büyük tepkisine neden olan bu iddialardan haberdar olmadığı düşünülemez. Ama bugüne kadar da konuyla ilgili bir açıklama veya reddiye gelmedi.

AK Parti’nin neden sessiz kaldığını bilemem ancak dile getirilen iddialar iftira ise sadece söz konusu şahsa değil, AK Parti’ye de bir saldırı vardır. İddialar, yerel seçim sürecinde partiyi de yıpratmaya yönelik bir çalışmadır. Zaten sayfada, hakkında iddialar ortaya atılan şahsın, AK Parti’den belediye başkan adaylığı için anket yaptırdığı yer alıyordu.

İddialar, bırakın manevi ve ahlaki değerleri öne çıkaran bir partiyi, sonuna kadar liberal bir partiyi bile zora sokacak nitelikte.

AK Parti İlöe Yönetimi’nin, bu konuda kamuoyunu tatmin eden bir açıklama yapması ve yasal yollara başvurması gerekir. Zira sayfada yazılanlar yenilir yutulur cinsten şeyler değil.

Tahmini odur ki: yerel seçimlere yaklaştıkça, bu tür iddialar başka mecralarda da dillendirilecektir.

AK Parti Keşan İlçe Yönetimi’nin, bu konuyu hafifsemeden tedbir almasında yarar var

Sevgiyle kalın…