ERDOĞAN DEMİR

Keşan Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Mahmut Demirkan 15 Temmuz akşamı akaryakıt ürünlerinin yükseltilmesinin düşündürücü ve manidar olduğunu belirterek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan şoför esnafı için çeşitli taleplerde bulunan bir yazılı açıklama yayınladı.

15 TEMMUZ AKŞAMI AKARYAKITA YAPILAN ÖTV ZAMMI MANİDARDIR

Demirkan’ın açıklaması şöyle; “15 Temmuz hain darbe girişiminin 7.yıldönümünü kutladığımız 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde akaryakıt ürünlerinden alınan özel tüketim vergisinin % 200 yükseltilmesi düşündürücü ve manidardır.

TAKSİ VE MİNİBÜS ESNAFIMIZ KONTAK ÇEVİREMEZ HALE GELDİ

15 Temmuz 2016’da hain darbe girişimine karşı araçlarını, tankların önüne siper eden meydanları bırakmayıp ve sürekli devletimizin yanında olan esnaflarımıza yardımcı olması beklenirken, BAĞKUR, SSK, trafik sigortası, kasko, yedek parça, çalışan şoförlerimizin maaşları, bakım onarım bedelleri gibi, bir çok kalemdeki yüksek orandaki artış zaten esnafımızın belini bükmüşken ve kontak çeviremez hale getirmişken, bir de üstene gelen bu ÖTV zammı ile de üzülerek söylüyoruz ki bu şartlar altında kaliteli ve makul hizmeti vermemiz mümkün değildir. Özellikle taksi ve minibüs esnafımız kontak kapatacak hale gelmiştir. Bizler vermiş olduğumuz bu kamu hizmetinin aksamaması ve sürdürülebilir olmasını temenni ediyoruz. 

SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZDAN TALEPLERİMİZ VAR

Bu doğrultuda Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dan yolcu ve yük taşımacılığı yapan esnaflarımızın aldığı yakıtlardan ÖTV muafiyeti, MTV’nin kaldırılmasını, ticari araçlar için ÖTV’siz araç yenilenmesini ve her 5 yılda bir ödemeden değişmesi için kanun düzenlenmesini talep ediyoruz. Esnaf ve sanatkarlar toplumun temel direğidir. Esnaf kalkınırsa ülke kalkınır, insanı yaşat ki devlet yaşasın.”