ERDOĞAN DEMİR

Finalde 3’ü Keşan’dan olmak üzere Türkiye’den 8 öğrenci Türkiye’yi temsil etti.

Keşan’dan  Anafartalar İlkokulu İngilizce Öğretmeni Eylem Sezen Yavuz ile birlikte Keşan Cumhuriyet Ortaokulu öğrencisi Kerem Yoluç, Keşan Anafartalar İlkokulu öğrencileri  Merve Yılmaz ve Nehir Öner 27-30 Eylül tarihleri arasında gerçekleşen finallere katılmışlardı.

Türkiye’den finallere katılan diğer öğrenciler ve okulları da şöyle ; Doğa Karaoğlu Denizli Yaşar Kımıl Fen Lisesi öğrencisi, Tuğse Nil Mustafa Bursa Özel Şahinkaya Koleji öğrencisi, Nehir Naz Bekdemir Ankara Özel Beştepe Koleji öğrencisi, Özgür Aydın Çözüm Akademi Okulları Merkez Kampüsü Ankara  öğrencisi ve  Mehmet Baran Kabal  Eskişehir  Özel Yeni Yol Okulları öğrencisi.

Yavuz, gazetemize yaptığı açıklamada 30 Eylül Cumartesi günü akşamı yarışmanın finalinde kazanan öğrencilerin açıklandığını, Türkiye’den katılan 8 öğrencinin de dereceye giremediğini belirterek “Öğrencilerimiz burada ülkemizi temsil etmenin onurunu ve gururunu yaşadılar. Bu onlar için hayatlarında çok önemli bir deneyim oldu. Ülkemizi temsil eden 8 öğrenciden 3’ünün Keşanlı öğrenciler olması da bizleri ayrıca gururlandırdı. Çocuklarımız ellerinden gelen gayreti gösterdi ama dereceye giremedi. Onlar burada yeni dostlar arkadaşlar kazandılar. Bu da çok önemli, yarışmaya katılan tüm öğrencilerimizi tebrik ediyorum.” dedi.