Keşan Belediyesi’nin hizmet filosuna kattığı hasta nakil ambulansı, dün düzenlenen programla tanıtıldı.

Saat 11.00 sıralarında Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirilen programa; Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, AK Parti Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç ve ilçe yönetim kurulu üyeleri, MHP İlçe Başkanı Adnan İnan ile yönetim kurulu üyeleri, Belediye Başkan Yardımcıları Nuran Uslu ile Tahir Özçınar, Sultangazi geçmiş dönem Belediye Başkanı Cahit Altunay ile vatandaşlar katıldı.

“DÖNEMİMİZDE KAZANDIRDIĞIMIZ 63. ARAÇ HASTA NAKİL AMBULANSIMIZ”

Programda konuşan Helvacıoğlu, “Bu gün Keşan’ımızın hizmetine kazandırdığımız yeni bir aracın daha tanıtım programı vesilesiyle bir aradayız. Sağlık Bakan Yardımcımız Kürşat Kırbıyık, Keşan’ı çok seviyor ve bir telefonla bu aracı bize gönderdi. Kendisine teşekkür ediyorum. 63. Hizmet aracını belediyemize kazandırdık. Göreve geldiğimizde yaklaşık 80 aracımız vardı. Borçlardan dolayı rehin kalan araçlarımız vardı, onları da kurtardık. 5 yılda 63 araç kazandırdık. Hizmet filomuza yeni bir araç kazandırdığımızda adeta çocukluğumuzda bayramlık bir şeyler alındığı zaman ki o mutluluğu yaşıyorum. Çünkü yeni araçlar demek, yeni hizmet alanları demek, araç parkınızın genişlemesi, hizmet kalitenizin güçlenmesi demek. Bugün, tanıtımını yaptığımız araç, sağlık bakanlığımızdan hibe olarak aldığımız ve dönemimizde kazandırdığımız63. araç olan hasta nakil ambulansımız. Hasta nakil ambulansımız ile yardımcı sağlık personeli eşliğinde vatandaşlarımızı evlerinden alarak randevu saatinde güvenle hastaneye ulaştıracak. Hastanede tedavisi tamamlanan ya da taburcu edilen vatandaşlarımızı da evlerine geri getireceğiz. Keşan Belediyesi bünyesindeki ambulansımız sağlık durumu stabil olan acil müdahale gerekmeyen, hastaneye muayene ve kontrole giden hemşehrilerimize hizmet verecek. 5 yılda 15 yıllık hizmet hedefiyle çıktığımız bu yolda Keşan’da yaşayan vatandaşlarımıza hayatlarında kolaylık sağlamak en büyük hedefimizdir. Hasta nakil aracımız özelikle yatağa bağımlı, engelli ve yaşlı kimselere büyük kolaylık sağlayacak” dedi.

“CİVAR İLÇE VE BELDELERE DE HİZMET VEREN BİR YAPIMIZ VAR”

Hem hizmet filosundaki eksiklikleri tamamladıklarını hem de araçların yaş ortalamasını düşürdüklerini ifade eden Mustafa Helvacıoğlu, sözlerini şöyle tamamladı: “Göreve geldiğimizde araç yaş ortalaması 16 yıl idi. Şimdi araçlarımızı yenileyerek yaş ortalamasını 5 yıla düşürdük. Yani 10 yıllık bir gençleştirme yaptık. Keşan Belediyesi olarak mücavir alanlarımız dahil civar ilçe ve beldelere de hizmet veren bir yapımız var. Şimdi çok şükür bu araçlarımız hizmetten hizmete koşuyor. Bilmelisiniz ki bölgenin en güçlü araç filosuna sahip belediyesiyiz. Güçlü araç filomuz ile birlikte merkezde ne hizmet veriyorsak mücavir alanlara ve en uç noktadaki yerlere bile aynı kalitedeki hizmeti ulaştırıyoruz. Emeği geçenlere teşekkür ediyor şükranlarımı sunuyorum. Yeni aracımızın Keşan’ımıza ve vatandaşlarımıza hayırlı olmasını temenni ediyorum.”

“TRAKYA’NIN EN BAŞARILI BELEDİYE BAŞKANIDIR”

Daha sonra konuşan Altunay, yeni aracın Keşan’a hayırlı olmasını dileyerek, “Gelen hiçbir araç boş değildir, istihdamdır ve şifa kapısıdır. Mustafa Başkan Keşan’ın imkanları dışında belki 10 katı imkanı dışarıdan transfer etti. Trakya’da Mustafa Başkan’dan daha fazla hükümet kaynaklarından yararlanan bir başkan yok. Trakya’nın en başarılı belediye başkanıdır. 5 yılda yaptığı hizmet ve eser siyasetini ortaya koyduğumuzda bunun ne olduğunu sonradan anlayacağız. Geldiğimde her değişen sokağı, caddeyi gördüğümde inanılmaz sevinç duyuyorum. Bu hizmet aşk ister. Bir yerde başarılı olmak isterseniz o yere aşık olacaksınız. Allah başkanımızın hızını kesmesin. Keşan kaybetmesin Keşan çok daha büyük hedeflere ulaşsın.

Konuşmaların ardından hasta nakil ambulansı incelendi.

Ambulans