ERDOĞAN DEMİR

Maçın ilk yarısında iki takım da birer gol bulurken, ikinci yarıda Keşanspor'un penaltıdan attığı gol skoru belirledi. Keşanspor Başkanı Nehir Gergin, maç sonrası yaptığı açıklamada, final maçının daha iyi bir sahada oynanmasını istedi.

Maç, bir önceki maçta yaşanan olaylar nedeniyle gecikmeli başladı. 18. dakikada Mega Genç'in Eren'i takımını 1-0 öne geçiren golü attı. Ancak bu golün sevinci kısa sürdü. 19. dakikada Keşanspor'dan Ahmet, durumu 1-1'e getiren golü kaydetti. İlk yarı bu skorla sona erdi.

İkinci yarıda Keşanspor daha baskılı bir oyun sergiledi. 46. dakikada İlhan'ın penaltıdan attığı golle 2-1 öne geçti. Mega Genç, bu golden sonra beraberlik için bastırsa da sonuç alamadı. Maçın son düdüğü çaldığında Keşanspor taraftarları büyük sevinç yaşadı.

Keşanspor Başkanı Nehir Gergin, maç sonrası yaptığı açıklamada, BAL'a bir adım kala çok mutlu olduklarını söyledi. Final maçının önümüzdeki hafta oynanacağını belirten Gergin, "İnşallah finalde de galip geliriz ve BAL'a çıkarız. Saha koşulları ile ilgili de bir şeyler söylemek istiyorum. Tribünü olmayan, tuvaleti olmayan bir yerde yarı final oynadık. İnşallah final böyle olmasın. 100'lerce kişinin gelme ihtimali var. Final coşkusunu daha doğru bir sahada oynamak istiyoruz." dedi.

Keşanspor'un finaldeki rakibi ise Genç Aslanlar oldu. Genç Aslanlar, diğer yarı final maçında Edirne Gençlik'i 3-0 mağlup etti.