İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, seçim çalışmaları çerçevesinde Edirne ve Uzunköprü’den sonra saat 17.30 sıralarında Keşan’a gelerek esnaf ziyaretleri gerçekleştirdi.

Akşener ziyaretlerin ardından bir konuşma yaparak İYİ Parti Keşan Belediye Başkan Adayı Zafer Sarıkeçe’ye destek istedi.

Şapçı Prestij Hotel önünde toplanan kalabalık bir grup Akşener’e büyük ilgi gösterdi.

Akşener programında olmamasına rağmen gördüğü kalabalık topluluğa seslenmek isteyerek bir konuşma yaptı ve şunları söyledi: “Hoşbulduk sevgili Keşanlılar, öncelikle Ramazan ayınız mübarek olsun, tuttuğunuz oruçları Allah kabul eylesin, ibadetlerinizi makbul eylesin. Aslında bugün esnaf ziyareti için Keşan’a geldim ama arkadaşlar dedi ki, kalabalık bir topluluk var. Konuşmazsanız ayıp olur. Ben de sizi kırmam kafamı kırarım. Öncelikle Zafer kardeşime oy istiyorum hepinizden. Buranın ağırlığı benim hemşerilerimde, sadece ona oy istemiyorum, ona verdiğiniz her oy Meral Akşener’e verilen bir oydur. Yani beni güçlendirirseniz emekli maaşlarının bayram ikramiyesini 7 bin TL, 11 bin TL seyyanen zam ve

aynı zamanda en düşük emekli maaşının asgari ücret kadar olması için Sayın Erdoğan’a sesleniyorum her bir konuşmamda, ister Meclis’te konuşayım ister sizlerin karşısında konuşayım. Çünkü sahada gezen bir tek ben varım. Herkes ya otobüs üstünden ya da havalı cıvalı acayip, asortik kürsülerden nutuk atıp gidiyor. Ben 3 sene boyunca Hakkari’den Edirne’yi sizi dinledim. Bizim partimiz, milletimizin sesi olmak üzere kuruldu. Bizim partimiz milletimizin sesi, yani Zafer’e verilecek oy aynı zamanda Meral Akşener’e verilecek oydur. Uzatıyorum tutun elimi, sizin haklarınızı söke söke alacağım, söz veriyorum. Aç emekli kalmayacak. Şu anda emekliler aç, aç, 10 bin lira ile geçinebilir misiniz? Mümkünatı yok. Çiftçi mağdur, elektrik, gübre, yem parasından çiftçinin beli bükülmüş durumda. Süt hayvanları kesime gönderiliyor. Dışarıdan hayvan ithalatı yapılıyor. Saman ithalatı yapılıyor, buğday ithalatı yapılıyor. Bunlar Türkiye’nin olmazsa olmaz yetiştirdiği ürünler değil mi? Eğer güç verirseniz bu kardeşinize ben de bu kardeşinize diyerek Tayyip bey gibi oldu konuşmam. Ama çok güzel bir tahtıravelli var. Bir taraf diyor ki sayın Özgür Özel, Edirne’nin merkezinde dedi ki eğer bize oy vermezseniz AK Parti kazanır. Ona göre haaa. Halbuki orada AK Parti ile CHP yarışmıyor, orada AK Parti ile İYİ Parti Hamdi Sedefçi yarışıyor. Birileri de diyor ki bize oy verin Ce Ha Pe gelir, birileri de diyor ki bize oy verin yoksa AKAPE gelir. Ben de diyorum ki bu üç kâğıttan sıyrılalım, bu üç kağıt sizi çırak sanıyor. Ben diyorum ki 7 bin TL bayram ikramiyesi vereceksin Sayın Erdoğan, 11 bin TL seyyanen zam ve en düşük emekli maaşını asgari ücret kadar yapacaksın. Yapmıyor musun? Geçen gün diyor ki para mı var? Hesap yapmadan konuşuyor diyor benim için. Suriyelilere buluyorsun, Suriyelilere para buluyorsun da emekliye bulamıyorsun. Afganlılara buluyorsun, Türkiye’yi soyanlara buluyorsun. Türkiye’yi soyanların vergi borçlarını silmeyi biliyorsun. Emekliye bulamıyorsun, çiftçiye bulamıyorsun. Dolayısıyla adam gibi doğru dürüst gerçekten milletin sesi olacak bir muhalefet nasıl yapılacakmış söz veriyorum. Yine sizlerden Zafer’ e oy istiyorum. Ona verilecek oy bana verilecek oydur. Allah’a emanet olun, Zafer’i de size emanet ediyorum.

Akşener kısa bir istirahatin ardından iftar yemeğine katılmak üzere İpsala’ya gitti.

Whatsapp Image 2024 03 26 At 21.00.43 (1)

Çamlıca Muhtarlığı’nın geleneksel iftar yemeği gerçekleştirildi Çamlıca Muhtarlığı’nın geleneksel iftar yemeği gerçekleştirildi

Whatsapp Image 2024 03 26 At 21.00.03