Medya Keşan 31. yaşında

17 Mayıs 1993-17 Mayıs 2024 tam 31 yıl olmuş Medya Keşan ile Keşanlıların birlikteliği.
Yılmaz Özkaya’nın girişimciliği ile Keşan’da Gürer FM’den sonra Keşan’ın ikinci radyosu Keşan FM kurulmuştu.
Ben de Keşan’da kurulan ilk radyo olan Gürer FM’den  transfer yaparak Keşan FM’e gelmiş ve orada çalışmaya başlamıştım.
O zamanlarda yerel radyolar kapatılmaya çalışıldı ve bir gün bir baktım ki radyonun önüne 1 minibüs polis geldi.
O zamanlarda şimdi rahmetli olan ve kararı radyomuz sahibi Yılmaz Özkaya’ya tebliğ etmek üzere gelen Ömer Kısaoğlu Komiserimin şu sözleri hep kulaklarımda çınlar. “Erdoğan, bu şarkıyı akşama radyoda çalar mısın?” dedi.
Ben de Ömer ağbi “Siz şimdi buraya ne yapmaya geldiniz deyince” bir anda radyoyu kapama kararının tebliği için geldiğini hatırladı, hep birlikte gülüştük.
Kendisinin Keşan’da gittikten sonra da vefat ettiğini üzüntü ile öğrendik.
Radyonun kapanmasından sonra Yılmaz Özkaya’ya “Ağbi gel gazete kuralım dedim. O da bana haftada bir gazete çıkaralım dedi. Ben de kendine o zaman haftalık değil günlük gazete çıkaralım dedim. Gazete için çalışmalar başladı, personel uğraşları ekibi tamamlamaya çalıştık. Gazetenin ismini de bulmuştuk, gazetenin adı da Medya Keşan olacaktı. Matbaayı kurduk, gazeteden kimsenin haberi yoktu biz de yaklaşık 1 ay gibi bir süre ile kendimizi deneyerek bu işi becerip beceremeyeceğimizi denedikten sonra 17 Mayıs 1993 tarihinde Medya Keşan’ın ilk sayısı çıktı. Ben 3 yıl gazetenin ilk Yazı İşleri Müdürlüğü’nü yaptıktan sonra gazeteden ayrıldım.”
Bu süreçte Enez Belediyesi ve ardından da Keşan Belediyesi’nde çalıştım ve 2022 Şubat ayında emekliye ayrıldım. Bu süreç içinde hep basının içinde kaldım.
2012 yılında yine Halkın Sesi Gazetesi’nde birlikte çalıştığım ve o gazetede de köşe yazarlığı konusunda ikna ettiğim Mustafa Bezbaş arkadaşım, Yılmaz Özkaya’nın gazeteyi satması ile 12 yıldan bu yana Medya Keşan Gazetesi’nin sahipliğini sürdürüyor.
1993 yılında kurulan ve Trakya’nın önemli gazetelerinden biri olan Medya Keşan ile 2022 yılında Keşan Belediyesi’nden emekli olduktan sonra 8 Şubat 2023 yılında sevgili arkadaşım Mustafa Bezbaş’ın çağrısı ile yine Medya Keşan’da çalışmak kısmet oldu.
Gazetemiz Yazı İşleri Müdürü Bülent Saylam’ın da Medya Keşan’dan 1 Nisan 2024 tarihi itibari ile ayrılmasından sonra 1993’te ilk yazı işleri müdürlüğü görevinden sonra bu onurlu göreve ikinci kez getirildim.
Bugün Medya Keşan Gazetesi’nin 31. kuruluş yıldönümü, insanın evladı gibi. 
Medya Keşan’a emeği geçen, Editör arkadaşım Mehmet Aytaç, eski Yazı İşleri Müdürümüz Bülent Saylam, Süleyman Bezbaş, Selçuk Gezer, Faruk Atay’a ve 1993’ten bugüne emeği geçen ve Medya Keşan’ı bu günlere getiren arkadaşlarımıza da teşekkür ediyorum.
Medya Keşan’ın 31. yıldönümü kutlu olsun ve daha nice başarılı bir yayın hayatı diliyorum.