Değerli Medya Keşan okuyucuları 1993 yılında Yılmaz Özkaya’nın kurduğu ve 2012 yılında Mustafa Bezbaş tarafından devralınan Medya Keşan Gazetesi kuruluş yılından bugüne kadar öncü olmaya devam ediyor. 2012 yılında sosyal medya hesaplarıyla dijital ortama uyum sağlayan gazetemiz bugün itibariyle sosyal paylaşım sitelerinde Keşan’da demiyorum Trakya’da öncü gazetelerden biri oldu. Hani derler ya kendi evladım diye demiyorum ben de kendi gazetem diye demiyorum sosyal paylaşım sitelerinde öncü olmanın arkasında ekip işinin olduğunu söylemek isterim. İstikrarlı bir şekilde içerik hazırlayan dopdolu bir gazetenin öncü olması kaçınılmaz.
DİJİTAL ÇAĞA AYAK UYDURAN KAZANACAK
www.medyakesan.com.tr bugün ayda 350 bin tık alan 70 bin tekil kullanıcının bulunduğu bir site konumunda. 2017 yılında mobil uygulamaya geçtikten sonra her geçen gün artan tık sayısı ve kullanıcı sayısı bize güç katmaktadır. Son dakika haberleri cebinize gönderen bir mobil yazılımı büyük fedakarlıklarla getiren eski yazı işleri müdürümüz Birol Çalen’in adını anmadan geçmeyeceğim. Son yıllarda artan girdi maliyetleri ile birlikte dijital çağa ayak uydurmak kaçınılmaz olmuştur. Biz de bu çağa ayak uyduranların kazanacağını bildiğimiz için bütçemiz yettiğince yatırımlarımızı bu yönde yapıyoruz. Ve klasik gazetecilik anlayışından çok daha hızlı yayıncılık, haberi hemen okuyucuya ulaştırma gibi yeni nesil gazetecilik anlayışına geçiyoruz. Bugün bazen basılı gazetemizde olmayan haberlerimiz www.medyakesan.com.tr internet sitemizde oluyor.
KEŞAN’DA DHA VE AA HABER AJANSINA ABONE OLAN TEK GAZETE
2018 Nisan ayında önce DHA (Abone olduğumuzda Doğan daha sonra Demirören Haber Ajansı) ve kısa süre sonra da AA (Anadolu Ajansı) Haber Ajanslarına abone olduk. DHA’dan Trakya haberlerini, AA’dan da tüm Marmara Bölgesi haberlerini alıyoruz. Yakın zamanda sadece Keşan’ın ve bölgemizin değil Trakya’nın ve Marmara Bölgesinin haberlerini yalnızca www.medyakesan.com.tr sitemizde bulabileceksiniz. Böylelikle internet sitemizi Türkiye’de ilk 5000 daha sonra da ilk 500 site arasına girmesini sağlamayı planlıyoruz.
DİJİTAL REKLAM HEM UCUZ HEM ÇOK ETKİN
Yazının başında internet sitemizin okunma istatistiklerini vermiştim. Devir hesap devri. Bugün kağıdın topu her geçen hafta değişiyor. 2012 yılında kağıdın topu 30 TL iken şimdi 93 TL’lere gelmiştir. Hal böyleyken günlük gazete reklam fiyatları da artan maliyetlerden etkilenmektedir. Bu yüzden basılı gazeteye reklam vereceklerin hesap ettikleri gibi rakamlar şu an oluşmamaktadır. İşte bu devrede dijital reklam hem reklam verenlerin derdine derman olmakta hem de sitelerine reklam alanlara. Dijital reklam marka bilinirliğinize katkıda bulanan en etkili reklam şeklidir. Bu anlamda sizleri dijital reklam vermek adına bir kere daha düşünmenizi isterim.
SOSYAL MEDYA DESTEĞİ MEDYA KEŞAN’DAN
Siz işletmelerimizin sosyal medyada marka bilinirliğinizi arttırmak için Medya Keşan size yeni bir hizmet sunmayı planlıyor. Şirketinize ait sosyal medya hesaplarından zengin içerikler, işletmenizin müşteri portföyüne yönelik nokta atışı sponsorlu reklamlarla bütçenizi etkin bir biçimde kullanma seçeceği sunuyor. Medya Keşan güvencesiyle yapacağımız bu hizmetin yanı sıra basılı gazetemizde ve internet sitemizde sektör haberiyle işletmenize katkı vermeye devam edeceğiz. Sizin dijital ortamda en öne çıkaracak dijital çözümlerimiz olacak.
KEŞAN’A WEB TV ŞART
Trakya’da özellikle Tekirdağ’ın başınız çektiği web tv yayıncılığının Keşan’da da olması gerektiğini düşünüyoruz. Web tv için gerekli ekipmanın elde edilme maliyetlerini araştırdığımız şu günlerde kuracağımız web tv Keşan’a büyük bir fark yaratacak. Keşan’ın haberlerini canlı izlemek Keşanlıların en doğal hakkı. Ama bunu da ilk biz niye yapmayalım ki?

SON OLARAK: REKLAM ÇÖZÜMLERİMİZLE HİZMETİNİZDEYİZ

Son olarak şunları söylemek isterim. Reklam işletmeler için çok önemli Medya Keşan olarak sizlerle iletişim halinde olmak istiyoruz, dijital reklam çözümlerimizden faydalanmanız için sizlerin her zaman yanınızda olmak istiyoruz. 

Tüm Keşan ve bölge halkına hayırlı işler diliyorum.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol