17 Ocak’tan akılda kalanlar:Buraya kadarmış! Eylemsiz eylem!

Bülent Saylam

17 Ocak’tan akılda kalanlar:Buraya kadarmış! Eylemsiz eylem!

Bülent Saylam

18 Ocak 2017 Çarşamba 00:38
17 Ocak’tan akılda kalanlar:Buraya kadarmış! Eylemsiz eylem!

 Bülent Saylam


Yeni yılla beraber trafiğe kapatılan yollardan biri olan İnönü Caddesi ve caddeye bağlı yan yolları dün 16.30 sıralarında tekrar trafiğe açıldı. Yeni bir dönemin başladığını söylediğimiz Keşan yeterli önlemlerin alınamaması ve 14 Ocak 2017 Cumartesi günü yaşanan trafik kaosuna Keşan Belediyesi dayanamadı.

Ne diyelim konuyla ilgili açıklama elbet yapılacaktır. İnönü Caddesi ve caddeye bağlı yan yollar anladığım kadarıyla bir daha trafiğe kapatılmayacak. 14 Ocak 2017 günkü köşe yazımda “Paşayiğit Caddesi ile Dr Tayyip Akalım Caddesine önlem alınmadığı zaman ambulansların geçiş yapamaması durumunda yaşanacak can kaybının hesabını kimse veremez. Bu konu çok önemli.” şeklinde bir uyarım olmuştu. Konuşulanlara göre Emniyet konuyla ilgili olarak Belediyeye bazı çekincelerinin olduğunu ve adı geçen caddenin trafiğe açılmasını istemiş zaten geçen Cumartesi günü de bu istek yerine getirilmişti.

Başka bir söz yok 10 gün gezindik caddede karla beraber buraya kadarmış!


Eylemsiz eylem!

CHP anayasa değişikliği için başlattığı “ayağa kalkıyoruz” eylemini Keşan’da da gerçekleştirdi. Pazartesi başlayan eylem dün Cumhuriyet Meydanındaki Atatürk Anıtında gerçekleştirildi. Eylem sırasında bir kadın ses düzeninin olmaması ve eyleme katılan kadın sayısının az olmasını neden göstererek kısa süreliğine eylemi sesli olarak protesto etti. Eylemde ben de vardım hatta eyleme katılan kadın protestocunun yakınındaydım. Söyledikleri doğruydu ama eylem tarzı nedeniyle diğer eylemciler tarafından kabul görmedi. Erkek egomonyası ezici bir şekilde en demokrat kesimden tutun en muhafazakar kesime kadar Keşan’da da var. CHP Keşan içinde de var. Ben bir partili olarak bu özeleştiriye yapmaktan kaçınmam. Eylemin bir diğer eleştirilecek yanı da eyleme katılanların yaş oranı. CHP’nin ve diğer muhaliflerin klasik ak saçlıları yine eylemdeydi. Bundan şikayetçi değilim iyi ki varlar. Ama sadece onlar yeterli değil. Genç, kadın, işçi, köylü halkın her kesimini eyleme katmak önemli olan. Bu yapılmazsa “yaptık mı yaptık”tan öteye gitmez. Dünkü eylem 100 kişiden fazla değildi. Bu sayı eylemi yapan CHP yönetimine göre yeterli midir bilemeyiz ama yetersiz olduğunu söylemek bir partili olarak görevimdir.

Örneğin partili belediye başkanı yoktu daha ne olsun?

Bugünden aklıma kalanlar bunlar buraya kadarmış, eylemsiz eylem! 


 

 

Son Güncelleme: 19.01.2017 00:24
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol