Başkan Recep Gürkan’a teşekkür

Bülent Saylam

Başkan Recep Gürkan’a teşekkür

Bülent Saylam

28 Aralık 2016 Çarşamba 09:59
Başkan Recep Gürkan’a teşekkür

Bülent Saylam

 Başkan Recep Gürkan’a teşekkür

Keşan gündeminden sıyrılıp önceden randevu aldığımız Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ı dün makamında Medya Keşan Gazetesi Sorumlu Yazı İşleri ve İşletme Müdürü Birol Çalen ile ziyaret ettik. Başkan Gürkan, gündeme dair sorularımızı cevaplarken, 2014’ün Nisan’ında göreve geldiği günden itibaren gerçekleştirdiği icraatlarını anlattı. Önümüzdeki günlerde detaylı olarak Başkan Gürkan ile yaptığımız röportajı gazetemizde okuyabilirsiniz.

Başkan Gürkan’ın daveti üzerine 25 Kasım 2016 tarihinde gittiğimiz Edirne’nin Kurtuluş Resepsiyonuna dair Başkan Gürkan’ın yarattığı atmosfer ile ilgili “Recep Gürkan” başlıklı köşe yazımda geceye dair düşüncelerimi aktarmıştım. Köşe yazımdan sonra Başkan Gürkan, Edirne Belediyesi Özel Kalem Müdürlüğü vasıtasıyla yazı için bir teşekkür telefonu etmiş; ben de kendisine “Gördüğüm neyse onları yazdım Başkanım, bize böyle bir gece yaşattığınız için ben teşekkür ederim.” dedim.

Yaklaşık 1 ay sonra yine Edirne Belediyesi Özel Kalem Müdürlüğünü arayarak Başkan Gürkan ile  röportaj isteğimizi bildirdik. Aynı gün bize Edirne Belediyesi Başkan Yardımcısı Hakan İşçan tarafından dönüldü ve randevu 27 Aralık 2016 Salı gününe verildi.

Saat 11.30’a verilen randevumuza saat 11.00’de gittik. 10 dakika sonra da Başkan Gürkan geldi. Başkan Gürkan, geldiği gibi Başkan Yardımcısı İşçan, elinde belediye ile ilgili haberlerin olduğu Edirne Belediyesi antetli kağıtlara yapıştırılmış gazete kupürlü dosyayı getirdi. Başkan Gürkan, kendisi ve belediye ile ilgili dosyayı inceledikten sonra yaklaşık 2.5 saat süren röportajımıza başladık.

Gayet samimi bir ortamda geçen sohbetimiz sonrası Başkan Gürkan bize kendimizi yine iyi hissettirdi.

Şimdi beni tanıyan insanlar şöyle düşünüyor olabilir: “Tamam anladık, Başkan Gürkan’ı ziyaret ettiniz. Niye böyle ballandıra ballandıra köşene koyuyorsun?”

Cevabı çok basit, kendimizi iyi hissettik, içinde tarih olan, içinde insan olan güzel projeler dinledik. Cumhuriyet Halk Partili bir belediyede kurumsal bir yapıyı hissettik. Bu yüzden Başkan Gürkan’a teşekkür ederiz.


 

Son Güncelleme: 29.12.2016 10:25
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol