Cavit Deniz:

“Enez Ziraat Bankası’nda bankamatik mağduriyeti yaşanıyor”

Cavit Deniz:

“Enez Ziraat Bankası’nda bankamatik mağduriyeti yaşanıyor”

19 Aralık 2014 Cuma 08:17
Cavit Deniz:
 Eski DSP Keşan İlçe Yönetim Kurulu üyesi ve gazeteci Cavit Deniz, dün yaptığı açıklamada, Enez’de bulunan ve ilçedeki tek banka olan Ziraat Bankası bankamatiğinde işlem yapmak zorunda kalan yaşlı ve cahil vatandaşların büyük bir mağduriyet yaşadığına şahit olduğunu belirtti.  Bu sorunun ortadan kaldırılması için gerekenin biran önce yapılması gerektiğini söyleyen Deniz: Banka devletin, vatandaş da devletin, Vatandaşı niye yokuşa sürüyorlar?” diye sordu.

YAŞLILARA 1 PERSONEL YARDIMCI OLABİLİR

Enez Ziraat Bankası’na yatırılması gereken tapu harçlarının sadece bankamatikten yapılması gerektiğine işaret eden Deniz, Ziraat Bankası Enez Şubesi yetkililerinin bankadan vatandaşlara konuyla ilgili yardımcı olması için personel vermemesinden yakındı ve bunun düzeltilmesini istedi.

Söz konusu uygulamanın devlet hizmetinde halkın zora koşulması ve yokuşa sürülmesi olduğunu kaydeden Cavit Deniz, “Devletin halk hizmetlerinde halkı yokuşa sürmesinin çözümünün siyaset kurumları, sivil toplum örgütleri ve ilçeyi yöneten kaymakamdan geçer. Ben bu sıkıntıyı yaşamış biri olarak, bana personelin yardım edemeyeceği söylendi ve elime bir kâğıt tutuşturuldu. Bu kâğıtta yapılması gereken 15 iş var. Yaşlı insanların ve hızlı hareket edebilme melekelerini yitirmiş insanların bu 15 işlemi arka arkaya yapması mümkün değildir. Bu konuda tıkanıldığında başa dönülmesi ise bir zaman kaybıdır. Bu da arkada sırada bekleyenlerin hakkını gasp etmektir.” dedi. “Banka devletin, vatandaş da devletin.” diyen Deniz, “Vatandaşı niye yokuşa sürüyorsunuz?” diye sordu.

ÇÖZÜM ÜRETMESİ GEREKEN KURUMLARI GÖREVE DAVET EDİYORUM

Enez’i yöneten siyasi parti ilçe başkanları olmak üzere, kaymakam ve sivil toplum kuruluş temsilcilerinin konuyu Ziraat Bankası Enez Şubesi yetkilileriyle görüşerek bir çözüme kavuşturması gerektiğini vurgulayan Cavit Deniz, “Eğer çözüme gidilmezse devlet vatandaşı yokuşa sürmeye devam edecek demektir. Devletin vatandaşı sıkıntıya soktuğu yerde pratik çözümler üretmesi gereken kurumları göreve davet ediyorum.” diye konuştu.

Konuyla ilgili olarak bizzat kendisinin de yaşadığı sıkıntıyı Enez’in köylerinde çok konuşulduğunu tespit ettiğini de aktaran Deniz, sorunun çözülmesi için yetkililerin biran önce harekete geçmesini istedi.

Son Güncelleme: 19.12.2014 08:18
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol