Eski Belediye Binası ne olacak?

1 Aralık 2016 tarihinde Keşan Belediyesinin eski hizmet binası ile ilgili haberi Keşan Belediye Başkanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Bürosunun yolladığı şekilde gazetemizde yayımlamıştık.

Eski Belediye Binası ne olacak?

1 Aralık 2016 tarihinde Keşan Belediyesinin eski hizmet binası ile ilgili haberi Keşan Belediye Başkanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Bürosunun yolladığı şekilde gazetemizde yayımlamıştık.

29 Aralık 2016 Perşembe 09:39
Eski Belediye Binası ne olacak?
1 Aralık 2016 tarihinde Keşan Belediyesinin eski hizmet binası ile ilgili haberi Keşan Belediye Başkanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Bürosunun yolladığı şekilde gazetemizde yayımlamıştık. Haberde;  Keşan Belediye Başkanlığının boşaltılan eski belediye binası ile ilgili bir anket çalışması başlattığı ve eski bina ile ilgili olarak binanın ne biçimde değerlendirilmesi gerektiği konusunda Keşan Belediyesi’nin www.kesan.bel.tr web sitesinin açılış sayfasına bir reklam konulduğundan bahsediliyordu. Yine haberde eski hizmet binası ile ilgili detaylı olarak imar planları hakkında bilgi verilmişti. Bugünkü sayımızda da haberin tekrarını okuyabilirsiniz. Haberin sonunda da eski hizmet binasının ne şekilde kullanılmasını istiyorsanız anket@kesan.bel.tr’ye 31 Aralık 2016 tarihine kadar yazabileceğiniz belirtiliyordu.

Şimdi gelelim bu eski hizmet binasının ne olması gerektiği meselesine. Şimdi burasıyla ilgili ilk beyanatı Emekli Öğretmen Cavit Deniz, öğrenci yurdu olması yönünde verdi. Bir de Mimar Necdet Dalkılıç, bu binanın yıkılıp daha işlevsel yeni bir bina yapılması, Keşan’da bulunan yüksekokulların idari binası olarak kullanılması ya da Meydan projesindeki AVM’nin buraya yapılmasını önermişti.

Bana sorarsanız eski hizmet binası yapılırken zaten işlevsiz yapılmış. Bunun mimarı kimse, yukarı doğru küçülen bina şeklinde tasarlamış. İşlevsiz balkonlar ve o işlevsiz balkonlar yüzünden sürekli damlayan tavanlar. Velhasıl buranın mimarını bilmem ama gerçek bu. Senelerdir depo şeklinde kullanılan dükkanları ile de işlevsizliği bana göre tescillidir.

Şimdi yıkılması bir maliyet, yapılması ayrı bir maliyet. Bizim bütçemize ek bir maliyet getireceği aşikar. Bunun hesabını yapacak olan Keşan Belediye Başkanı ve Meclis üyeleridir. Bu binayı 1 ay gibi kısa süre için vatandaşa sormak çok şeffaf bir uygulama değil. Bence burası ile ilgili hemen karar verilmemeli diyeceğim ama belki de karar verildi. Karar verildiği bir tahmin.

Bana soracak olursanız eski hizmet binasının veya yapılacak yeni binanın iyi birisi olmasını, kimseyi üzmemesini ve vatana millete hayırlı işler yapan birisi olmasını isterim. Şimdi bunları anket@kesan.bel.tr anket adresine yazsam böyle bir bina yaparlar mı?


Son Güncelleme: 30.12.2016 09:59
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol