İşini seversen bir gün bile çalışmış sayılmazsın

Sosyal Medya

İşini seversen bir gün bile çalışmış sayılmazsın

Sosyal Medya

20 Mart 2017 Pazartesi 00:03
İşini seversen bir gün bile çalışmış sayılmazsın

BÜLENT SAYLAM

Dopdolu güzel bir haftanın sonunda Sosyal Medya’da bu hafta da geleneksel olarak sosyal ağ istatistiklerimiz olacak, ayrıca her hafta verdiğimiz istatistiklerimizden olan bir veri üzerinde de değerlendirme yapacağız. 

CANLI YAYININ GÜCÜ

16 Mart 2017 Perşembe günü Keşan Belediyesi Çok Amaçlı Pazaryerinde miting yapan CHP (Cumhuriyet Halk Partisi) Yalova Milletvekili Muharrem İnce’yi yerel basın olarak siz okuyucularımıza aktardık. Öğlen 12.00’de başlayan mitingi Medya Keşan, facebook sayfasından canlı yayın yaparak, siz okuyucularımıza sadece gazete formatında değil anında canlı yayınlayarak yeni nesil habercilik anlayışıyla okura farklı bir şekilde verdi. Ve inanılmaz geri dönüşüm aldı. Yayınladığımız 4 canlı yayın videosundaki istatistikler memnun ediciydi. O kadar memnun ediciydi ki yıllardır yayın hayatında olan Edirne’nin ilk ve tek televizyonun ETV (Edirne TV)’nin kendilerine yolladığımız görüntüler hakkındaki övgüleri bizi gururlandırdı. Bu anlamda ETV’ye her zaman desteklerimiz devam edecektir hem de büyük memnuniyetle.

Facebook üzerinden canlı yayını daha önce 17 Mayıs 2016 tarihinde Medya Keşan Gazetesinin kuruluş yıldönümünde Keşan’da ve bölgede gazete olarak ilk bizim yaptığımızı söylemiştik. Facebook, canlı yayın video hizmetini verdiğinden beri Medya Keşan önemli bazı olaylarda yayınlarını sürdürdü.  Geçen ay kullanamaya başladığımız WhatsApp hattımızın sunucusu Turkcell GSM şirketi üzerinden 4.5 G kalitesinde iphone 5S akıllı telefon ile siz okuyucularımıza canlı yayın hizmetini sunuyoruz. Sizlere daha kaliteli yayın yapabilmek adına kullandığımız bu ekipmanların adlarını gururla veriyoruz. Çünkü sorunsuz hizmet; kaliteli işgücü ve kaliteli ekipman ile verilir. Sorunsuz canlı yayınları yapabilme imkanı veren adı geçen tüm kurumlara teşekkür ediyoruz.

30.874 DEFA MİTİNG VİDEOSU GÖRÜNTÜLENME, 111.070 KİŞİYE ERİŞİM

Gelelim 4 canlı yayının istatistiklerine. Öncelikli olarak facebook ile ilgili olarak birkaç tanım aktarıp istatistiklere öyle geçeceğim. Facebook kullananlar bilirler paylaşımların altlarında eskiden bir ifade vardı o da “beğen” ifadesiydi. Facebook geçen sene başında ifade sayısını 6’ya çıkardı. “Beğen, muhteşem, hahaha, inanılmaz, üzgün ve kızgın” olmak üzere 6 ifadeyi facebook kullanıcıları paylaşımların niteliğine göre bırakmaya başladı. İnce’nin mitingine de bu ifadelerden bırakıldı. 4 videoya toplam 6.005 ifade verilmiş ve ifadeler 4.760 beğen, 1.186 muhteşem, 29 kızgın, 28 hahaha, 2 üzgün olarak dağılmış. Videolara 696 yorum yapılırken 30.874 defa da videolar görüntülenmiş. 349 kişi videoyu paylaşırken, videoyla 111.070 kişiye erişilmiş.

Bu verileri değerlendirecek olursak mitingin canlı yayında verilmesinin etkileşiminin yüksek olduğunu görüyoruz. Kimi okuyucumuz yorum yazarken kimisi hem yorum hem de ifade bırakmış kimisi de yalnızca ifade bırakarak canlı yayına etkileşimde bulunmuş. Medya Keşan olarak canlı yayının verdiği avantajı kullanmanın mutluluğunu yaşıyoruz ve bunun meyvelerini de topluyoruz.

KEŞAN’IN GURURU GENÇLERİMİZ AMERİKADA 1. OLDULAR

Geçen hafta Keşanlı gençler Amerika’da 1. Oldular” başlıklı haberimizde Keşanlı 3 gencimizin Amerika’da elde ettiği başarıyı gazetemizden duyurmuştuk. Habere ilgi büyük oldu. Hemen bu haber ile ilgili de istatistikleri vermek isteriz. Facebook üzerinden haberi yayınladığımızda 74.545 kişiye erişim sağlamışız ve 2.565 etkileşimde bulunmuş okuyucularımız. Bunun yanında 1.164 ifadenin açılımı ise şöyle olmuş: 1.100 beğen, 42 muhteşem, 2 inanılmaz, 1 hahaha, 1 kızgın. Ve haber 145 defa paylaşılmış. Geçen sene 6 Aralık 2016 tarihinde “Keşanlı 3 liseli genç, ülkemizi robotik yarışmalarda ülkemizi temsil edecek” haberimiz de 9264 kez okunarak 2016’nın en çok okunan ilk 10 haberi içinde 8. sırayı almıştı. Eğitim haberinin yüksek okunma oranının olması gazete olarak bizleri sevindirdi. Gençlerimizi bir kez daha kutluyoruz bu büyük başarılarından dolayı.

BU HAFTA SOSYAL MEDYA’DA MEDYA KEŞAN

Bu hafta az önce bahsettiğimiz gibi Keşan’da habercilik adına yoğun bir hafta oldu böyle olunca da istatistiklere olumlu yönde yansıdı. Bu hafta facebook, twitter, instagram ve internet sitemizdeki istatistikler şu şekilde oldu.

Facebook

12-18 Mart 2017 tarihli bu haftaki Medya Keşan’ın facebook sayfası ile ilgili olarak istatistiklerimiz:

Geçen hafta 51.072 kişiye eriştiğimiz facebook sayfamızdan bu hafta 173.239 kişiye erişerek % 239 oranında bir artış göstermiş olduk ve bu hafta yaşanan artışla bugüne kadar haftalar arasındaki en yüksek değişimi yakalamış olduk. 25.495 gönderiyle kişilerin etkileşimde bulunulduğu geçen haftadan bu haftaya baktığımızda 42.608 olarak % 67 artış göstermiş. Bu hafta İnce’nin mitingini canlı yayınlamamız bu haftaki video istatistiklerini yükseltti. Geçen hafta 4.106 görüntülenen videolar bu hafta 33.000 görüntüleme almış bu da geçen haftaya oranla % 700 oranında bir artış göstermiş olduk. İlgi gösteren okuyucularımıza teşekkürlerimizi sunuyoruz. Bu hafta 290 yeni facebook takipçimizle 14.366 rakımına ulaştık Medya Keşan facebook sayfasına yeni dâhil olan takipçilerimize teşekkür ederiz.

Twitter

Medya Keşan’ın bir diğer sosyal medya hesabı Medya Keşan twitter hesabının istatistikleri işe şöyle oldu:

7 günlük dönemde gün başına 224 görüntülenme alan hesabımızda bu hafta 1.6 bin kişi tweetlerimizi görüntülemiş.

Instagram

Sosyal paylaşım siteleri içerisinde en popülerinden biri instagramda 1.331 takipçisi olan Medya Keşan instagramında bu hafta 267 gösterim yapıldı. 

www.medyakesan.com.tr

Bu hafta www.medyakesan.com.tr internet sitemizin Google analytics verileri şu şekilde oldu:

Bu hafta 23.323 oturum açılmış, 14.993 kullanıcıya ulaşılmış ve 51.088 sayfa görüntüleme sayısı elde edilmiş.

Bu haftanın en çok okunanlarını sıralayacak olursak :

1. Keşanlı gençler Amerika’da 1. oldular 12.768 kez okundu,

2. Keşan’da uyuşturucu operasyonu haberi 10.006 kez okundu,

3. Tutuklu sayısı 3’e yükseldi haberi 5.622 kez okundu,

4. Yeni pazaryerinden seslenecek haberi 4.296 kez okundu,

5. İpsala’da 9 milyon liralık uyuşturucu operasyonu haberi 3.693 kez okundu.

Sektörümüz ile ilgili güncellemeleri yapıyoruz başlıkta da vurguladığımız gibi “İşini seversen bir gün bile çalışmış sayılmazsın”

 Tüm okuyucularımıza teşekkürler…

Son Güncelleme: 20.03.2017 00:00
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol