“Komutan Logar” ortada kaldı

Bülent Saylam

“Komutan Logar” ortada kaldı

Bülent Saylam

02 Şubat 2017 Perşembe 01:23
“Komutan Logar” ortada kaldı

Önceki gün bir arkadaşım sosyal paylaşım sitesinden bir fotoğraf paylaştı. Paylaştığı fotoğraf ve yorumlar üzerinden de “Komutan Logar tehlike saçıyor” diye bir haber yaptım. Çünkü ortada trajikomik bir olay vardı ve anlatılması gerekiyordu. Şimdi gelelim paylaşıma. Fotoğrafta bir rögar kapağı var. (Dün yaptığım haberde rögara ısrarla logar dediğim için tüm okuyucularımızdan özür dilerim) fotoğraf paylaşımının altına yapılan yorumlarda tartışma Komutan Logar’a kadar gidince haberi yaparken de bu kelimeyle devam ettirdim. Halk arasında da logar olarak bilenen zımbırtının doğrusu rögar ama maalesef ısrarla rögara logar deniliyor. Ben de dün “rögar”a ısrarla “logar” dedim.

O paylaşımda işin özü şuydu: Ortada olumsuz bir durum var. Hatta ciddi bir durum var. İnsanlar sorumlu arıyorlar ama bulamıyorlar. Yorumlara baktığımızda ilk önce yorum yapan bir arkadaşımız rögar kapağının gelişigüzel bırakılmasını (rögarın o hale nasıl geldiğiyle ile ilgili bilgi, arkadaşımın paylaşımında vardı ama haberde özellikle anlatmadım. Anlatmamamın sebebi oluştan çok sonucunda ne olduğudur.) Keşan Belediyesinden sorumlu tutmuş, sonra diğer bir arkadaşımız da ona cevap vererek rögar kapağının Türk Telekom’a ait olduğunu söylemiş. Evet, o kapak Türk Telekom’a ait. Ama ne yazık ki dün de gittiğimde durum önceki günden farksız değildi. Sadece üç adet duba konulmuş ilkel bir önlem alınmış. O bıraktı bu bıraktı derken sevdiğim bir ağabeyim yaptığı yorumla kimin sorumlu olduğunu söyleyerek bu soruna nokta koymuş oldu. “Kaptan Logar düşürmüştür uzay gemisinden... Başka suçlu aramayalım.” demesiyle sorumlu krizine son vermiş oldu.

Maalesef bizim en güzel huyumuzdur: “Ağlanacak halimize gülmek”

Medya Keşan Gazetesi editörlüğünü yapan arkadaşımız Bahar Çetin Çalen’in moderatörlüğünde, geçen hafta Aşağı Zaferiye Mahalle Muhtarı Fahrettin Özcan ile Keşan FM’de gerçekleştirdikleri Mahallem Konuşuyor programında Muammer Aksoy Caddesi üzerindeki rögar kapaklarının yüksekliği dile getirilmişti. Aradan 1 hafta geçmeden adı geçen rögar kapağı bir TIR’ın yakıt deposunu parçalıyor, trafik aksıyor ve 100 litre kadar mazot yola akıyor. Bu vahim olay oluyor.

Son olarak şunları söylemek isterim.

Bu kentin sorumluluğunu alan kurumların daha atik daha hizmete yönelik olmalarını bir vatandaş olarak hepimiz isteriz. En doğal hakkımız çünkü vergi veriyoruz. Peki, sonuç? “Sonuç, çözümsüzlük.”

Hiçbir kurum maalesef üstüne alınmıyor. Kaç gün oldu, şu çukuru kapatın artık. Oraya sokak hayvanları düşebilir, Allah göstermesin çocuk bile düşebilir.

Hadi şu işe bir el atın, yoksa “Komutan Logar” tehlike saçabilir ona göre… 

Son Güncelleme: 02.02.2017 01:34
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol