Tüm zamanların en iyisini 2017’de yapacağız

Bülent Saylam

Tüm zamanların en iyisini 2017’de yapacağız

Bülent Saylam

13 Mart 2017 Pazartesi 00:03
Tüm zamanların en iyisini 2017’de yapacağız

13 Şubat 2017 tarihinden beri 1 aylık süre içerisinde sizlere Sosyal Medya köşemizden gazetemizdeki yeni uygulamalar ve sosyal medya hesaplarımızdaki istatistikler hakkında bilgi verdik. Bu anlamda siz okuyucularımıza sunduğumuz yenilikleri ve sosyal medyadaki haftalık verilerimizi paylaşmaya devam edeceğiz.

MEDYA KEŞAN’DA YENİLİKLER SÜRECEK

Medya Keşan’ın yeni nesil habercilik sisteminde, tüm medya unsurlarını kullanarak okuyucuya haberi tüm yönleriyle sunmak ve okuyucularımıza en iyi hizmeti vermek amaçlarının arasında bulunuyor. 2012 Ağustos ayında Mustafa Bezbaş ve Mehmet Karaca ortaklığıyla 1993 yılında Yılmaz Özkaya’nın kurduğu markayı aldıktan sonra daha da ileriye götürmek adına çalışılmaya devam edildi. 2012 Ekim ayında köklü bir kadro değişikliğinden Sosyal Medya’nın ilk yazısında bahsetmiştik. Şimdi bu kadro değişikliği ile gelen yeni anlayışın meyvelerini alıyoruz. 5 yıl içerisinde Keşan’daki yerel gazeteciliğe faklı bir yapı kazandırmayı amaçlayan Medya Keşan, 2012 Aralık ayında tüm sosyal medya alanlarında olmaya karar verdikten sonra bugüne baktığımızda 5 yıllık yadsınamaz bir deneyim kazandı. 5 yıl içinde facebook, twitter, blogspot, instagram, google plus ve youtube gibi sosyal ağlarda yer alan Medya Keşan okuyucularına haber ulaştırırken, kendisine reklam veren değerli müşterilerine de büyük katkı sağlıyor. Marka değerini gün geçtikçe güçlendiren sosyal ağlardaki etkinliğiyle lider olan Medya Keşan, Yunanistan’ın Dedeağaç’ta yayınlanan Gnomi Gazetesi ile yeni bir ortaklığa imza atarak Keşan’daki sosyal ve ekonomik hayata da bir katma değer katacak. Geçen hafta iki dilde yapacağımız gazete ile ilgili bilgi vermiştik, çalışmalarımız sürüyor ve gelen güzel tepkiler, bu anlamda yeni ortaklığımız Keşan’a, bölgeye, Batı Trakya’ya, Türkiye’ye ve Yunanistan’a hayırlı olsun. Keşan’a yapılacak her güzel şeyde olacağız ve Medya Keşan kendine düşen her görevi de severek yapacaktır. Medya Keşan’da yenilikler sürecek.   

MEDYA KEŞAN YUNAN BASININDA

Gnomi Gazetesiyle yapmış olduğumuz ortaklıktan az önce bahsetmiştik. Proje ortağımız Gnomi Gazetesi geçen hafta iki gazetenin buluşmasını Yunanistan’da yapmış olduğu haberle duyurdu. Medya Keşan olarak Yunan basınında yer almak gurur vericiydi. Gnomi Gazetesinin haber başlığı şöyle oldu: “Türk-Yunan bilgi işbirliği” Haberin satır başlıkları şöyleydi:

Gnomi ve Medya Keşan, geçen Cumartesi günü iki bölgenin yaşam, ekonomik işbirliği ve fırsatlar hakkında, aynı zamanda barışı güvence altına almak için, iki komşu vatandaşlarını bilgilendirmek amacıyla bir araya geldi.

Aynı gün Yannis, Manos Laskarakis ile tercüman Yaşar Dağlı, iki şehir arasındaki ilişkileri görüşmek üzere Keşan Belediye Başkanı Mehmet Özcan’ı da ziyaret etti.”

BU HAFTA SOSYAL MEDYA’DA MEDYA KEŞAN

Bu hafta az önce bahsettiğimiz gibi Keşan’da habercilik adına yoğun bir hafta oldu böyle olunca da istatistiklere olumlu yönde yansıdı. Bu hafta facebook, twitter, instagram ve internet sitemizdeki istatistikler şu şekilde oldu.

Facebook

4-11 Mart 2017 tarihli bu haftaki Medya Keşan’ın facebook sayfası ile ilgili olarak istatistiklerimiz:

Geçen hafta 73.403 kişiye eriştiğimiz facebook sayfamızdan bu hafta kişiye 51.072 erişerek %30 oranında bir azalma göstermiş olduk. 35.132 gönderiyle kişilerin etkileşimde bulunulduğu geçen haftadan bu haftaya baktığımızda 25.495 olarak % 27 azalış göstermiş. Bu hafta olağan bir habercilik haftası olması nedeniyle istatistiklere şöyle oluştu: 4.106 video görüntülemesi ile % 63 oranında bir azalış gösterdik. İlgi gösteren okuyucularımıza teşekkürlerimizi sunuyoruz. Bu hafta 73 yeni facebook takipçimizle 14.094 rakımına ulaştık Medya Keşan facebook sayfasına yeni dâhil olan takipçilerimize teşekkür ederiz.

Twitter

Medya Keşan’ın bir diğer sosyal medya hesabı Medya Keşan twitter hesabının istatistikleri işe şöyle oldu:

7 günlük dönemde gün başına 237 görüntülenme alan hesabımızda bu hafta 1.7 bin kişi tweetlerimizi görüntülemiş.

Instagram

Sosyal paylaşım siteleri içerisinde en popülerinden biri instagramda 1.324 takipçisi olan Medya Keşan instagramında geçen haftalara oranla bu hafta fazla görsel koyamadık o yüzden gösterim de azalmış oldu bu hafta 118 gösterim yapıldı. 

www.medyakesan.com.tr

Bu hafta www.medyakesan.com.tr internet sitemizin Google analytics verileri şu şekilde oldu:

Bu hafta 24.355 oturum açılmış geçen haftaya oranla % 12,47 oranında azalış, 14.299 kullanıcıya ulaşarak geçen haftaya oranla % 16,32 oranında azalış ve son olarak da 51.450 sayfa görüntüleme sayısı ile % 9.90 azalış gösterdik.

Bu haftanın en çok okunanlarını sıralayacak olursak :

1. Assubay eşi, 2.5 aylık oğlunun yanında intihar etti haberi 12.503 kez okundu,

2. Keşan’da 477 kilo domuz eti ele geçirildi haberi 4.935 kez okundu,

3. Karakolda intihar haberi 3.365 kez okundu,

4. Adnan Baki Sonçağ, son yolculuğuna uğurlandı haberi 3.290 kez okundu,

5. Bonzai içip fenalaşan gence vatandaş tepkisi haberi 3.180 kez okundu.

Sosyal Medya’nın 13 Şubat 2017’de başladığımız yazılarına geçen 1 aydaki istatistiklerimiz ise şöyle:

13 Şubat-11 Mart 2017 tarih aralığında 88.962 oturum açılmış, 41.501 kullanıcıya ulaşmışız. Son olarak da 195.928 sayfa görüntüleme sayısı ile istatistiklerde yerimizi aldık. Bu seneki tahmini etkinliğimizin 1 milyon oturum, 500 bin kullanıcı ve 3 milyon sayfa görüntülenmesi olacağını hesaplıyoruz ve 2013-2016 yılları arasındaki 1.7 milyon oturum, 700 bin kullanıcı ile 5 milyon sayfa görüntülenmesi olarak elde ettiğimiz rakamları, biz 2017’de 1 senede yakalamış olacağız.

Tüm okuyucularımıza teşekkürler…

Son Güncelleme: 12.03.2017 23:42
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol