HABER MERKEZİ

Evros.gr internet haber sitesinin haberine göre; binlerce kişinin hayatını kaybettiği ve yaralandığı yıkıcı depremin ardından Türkiye ve Suriye halkının yanında olan Evros Belediyeleri, depremin ilk gününden itibaren ihtiyaç malzemelerini toplamaya başlandığı bildirildi.

6 Şubat 2023 pazartesi gecesinin geç saatlerinden itibaren Orestiada ve Dedeağaç Belediyelerinin belediye binalarında battaniyeler, kalın giysiler, ilaç ve gıda toplanmaya başlandı.

Ayrıca Sofulu ve Dimetoka belediyeleri de ilk yardım malzemelerinin toplandığı noktaları açıkladı.

ÖZELLİKLE, AŞAĞIDAKİ ÖĞELER TOPLANACAK:

• Tıbbi ekipman (ağrı kesici, ateş düşürücü, gazlı bez, bandaj, ilk yardım çantası, serum fizyolojik vb.)

• Maskeler, antiseptikler, eldivenler

• Çocuklar ve yetişkinler için kışlık giysiler

• Battaniyeler, yorganlar

• Bebek mamaları, bebek sütleri ve bebek bakım ürünleri

• Süt ve uzun ömürlü yiyecekler (konserve yiyecekler, tahıllar vb.)

• Kişisel hijyen ürünleri

ORESTİADA

Eşyaların toplanması Cuma 10/2'ye kadar 9.00-15.00 saatleri arasında Orestiada Belediye Mağazasının zemin katında yapılacaktır.

DEDEAĞAÇ

Eşya toplama, 10 Şubat 2023 Cuma gününe kadar her gün 09.00-14.00 saatleri arasında Belediye Binası'nın zemin katında ve Çoklu Toplulukta gerçekleştirilecektir.

SOFULU 

10 Şubat Cuma gününe kadar, 08.00 - 14.00 saatleri arasında KAPI Sofulu'da (M. Papanastasiou 5).

DİMETOKA

Dimetoka Belediyesi, Dimetoka apoDIDo Gönüllü grubu ile işbirliği içinde, yıkıcı depremler nedeniyle benzeri görülmemiş bir durum yaşayan Türkiye ve Suriye'den gelen insan kardeşlerimizin yanında güçlerini birleştiriyor. Bu nedenle, yerel topluluktaki herkesi, özellikle Belediye Binası'nın zemin katında, 10/2 Cuma günü tamamlanacak olan temel eşyaların toplanmasına katkıda bulunmaya çağırıyorlar.