Cavit Deniz:

“Keşan’da siyasal tembellik var”

Cavit Deniz:

“Keşan’da siyasal tembellik var”

05 Ağustos 2014 Salı 09:23
Cavit Deniz:
 Demokratik Sol Parti (DSP) Keşan İlçe Başkanlığı eski basın sözcüsü Cavit Deniz, 10 Ağustos 2014 Pazar günü yapılacak olan cumhurbaşkanlığı seçimine ilişkin Keşan’da yürütülen propaganda çalışmalarına değindi ve çatı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu’nu destekleyen siyasi partilerin bir araya gelerek ortak bir çalışma yürütmesi gerektiğine dikkat çekti.

Deniz “Partiler tarafından hiçbir çalışma gerçekleşmemekte, bu yüzden de hiçbir sonuç görememekteyiz. Daha önce de bahsettiğim gibi Keşan’da çatı adayı olan İhsanoğlu’nu destekleyen siyasi partiler açısından siyasal tembellik giderek ağırlaşmakta ve devam etmektedir. Keşan’da ortak çalışmanın da olmadığını görüyoruz. ‘Ortak çalışmalar neden olmadı? Keşan gibi bir yerde CHP, MHP, DP, DSP gibi partiler çalışma ekibi ya da ekipleri neden oluşturmadı?’  gibi sorular sormaktayız.  Bunlar kurulmalıydı. Bu partiler ve üyeleri mahalle mahalle, köy köy gezmeliydiler.” dedi.

“KEŞAN’IN SAATİ DURDU”

Keşan’da sayıları 5 olan çatı partilerinin verecekleri 3 - 5 kişiyle çalışma ekibi ya da ekipleri oluşturulabileceğini de kaydeden Deniz, şöyle konuştu:

“Ekmeleddin İhsanoğlu’nun neden desteklenmesi gerektiği konusunda daha geniş seçmen tabanına ulaşarak yüz yüze çalışma yapmaları gerekiyordu. Bunu neden yapmadılar? Seçmen kendine giden, kendine dokunabilen ve rahatlıkla dokunabildiği politikacıların eğilimlerine destek verir. Bu bir siyasi tembellik ve kilitleme hareketidir. Keşan’ da MHP de CHP gibi azımsanmayacak bir güçtür. Ama nedense cumhurbaşkanlığı konusunda özellikle Keşan’da harekete geçilmemiştir. Ben bu durumu Keşan açısından talihsizlik olarak değerlendiriyorum. Şu anda CHP’yi ve MHP’yi yönetenlerin başarılı bir sınav verdiğini söyleyemeyiz. Başarısızdırlar. Bu tür siyaset, karşı tarafın yani AKP’nin yaptığı çalışmalar karşısında güdük kalmaktadır. AKP; köy, belde ve şehir içinde çalışmalarını sürdürüyor.   Bunu en rahat şekilde yapması gereken CHP, MHP, DP, DSP gibi Keşan’ da uzun yıllar siyasetin içinde sürekli haşır neşir olmuş kadrolar şu an kilitlenmiş durumdadır, frenlenmektedir. Benim burada bir parantez açmam gerekirse, muhalefet partilerine karışma konusunda söz hakkına sahip değilim. Bu densizliği yapmam. Bunun altını net bir şekilde çiziyorum. Ama görünen köy kılavuz istemez. Şu anda siyaset tembelidirler. Bunu, siyasete 20 küsur yılını aktif biçimde vermiş biri olarak net bir şekilde söylüyorum. Yani Keşan’ın saati son yerel seçimlerin kazanılmasından sonra durmuştur.”

“KEŞAN’DA SİYASAL TEMBELLİK VAR”

Keşan’daki çatı partilerinde var olan  “Nasıl olsa biz öndeyiz. Bu bölgenin özelliğinden ötürü biz kazanırız” düşüncesi yanlıştır diyen Cavit Deniz, “Bu böyle olmaz. Bu bir fırsattır, bu fırsatı değerlendirmeyenler yarın öbür gün bunun cezasını 2015 yılında olası bir sağlı sollu ittifak çatı başbakan adaylığı durumunda da yaşarlar. Bir araya geldik de ne oldu gibi bir sonuç ortaya çıkar. Ben bunu net bir biçimde söylüyorum. Keşan’da bir siyasal kilitlenme, siyasal tembellik ve siyasal duyarsızlık vardır. Ekmeleddin İhsanoğlu’nun adaylığı noktasında ki zaman süreci üzerine konuşuyorum.  Yine net biçimde şunu ifade etmek isterim ki, benim kimsenin yönetimiyle, yönetim kadrosuyla herhangi bir sorunum olamaz. Ancak yapılan açıklamalarda mesela korsan bildiri yayınlandı. Milletvekilinin bu açıklamayı yapması yerine insanları bir yerlerde özellikle de parklarda ve kahvelerde ziyaret ederek Ekmeleddin İhsanoğlu’nun desteklenmesi yolunda görüş açıklaması ve insanlara birtakım telkinlerde bulunması daha şık olmaz mıydı? O bildirinin artık bir kıymet-i harbiyesinin olmadığı bizim bölgemizde de özellikle herhangi bir yetkisinin olmayacağı kesin durumdadır. Bu şartlar altında da onunla zaman yitirmek kolaycılıktır.” diye konuştu.

“CHP, BAŞARILI BİR SINAV VERMEDİ”

Son olarak, “Siyaset ve siyasi çalışmalar özveri ister” diyen Deniz, “Siyaset, insanın kendi zamanından kısmasını ister. Siyasette birtakım riskleri göze almak gerekir. Bunları yapmayacaksanız o zaman Keşan’ın saatini durdurmaya hakkınız yok. Keşan’ın saati genel muhalefet açısından durmuştur. Bu partilerin lokomotif gücü CHP olduğuna göre CHP burada başarılı bir sınav verememiştir. MHP de başarılı bir sınav verememiştir. Aslında lokomotif güç olan partilerin bu düzenlemelerde önderlik etmeleri gerekir. Yani şunu diyebilirle; Cavit Deniz bizim yaptığımız çalışmaları görmemiş, aracımızı gezdirdiğimizi görmemiş, kadın kollarımızın bildiri dağıtımını görmemiştir. Benim buradaki temel yaklaşımım ve demek istediğim şey temel uzlaşı ile aday gösterilen Ekmeleddin İhsanoğlu’nun lehine çalışmalarda Keşan’da uzlaşı sağlanamamıştır. Bu uzlaşıyı sağlaması gereken de CHP ve MHP’dir. CHP ve MHP siyasal tembellikten kurtulmadan bu işi yapamaz. Bu da Keşan açısından talihsizliktir.” dedi.

Son Güncelleme: 07.08.2014 08:26
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol