Keşan TSO (Ticaret ve Sanayi Odası) ve Keşan TB (Ticaret Borsası) seçimleri, 1 Nisan 2018 Pazar günü rüzgarlı bir havada ama barışçıl bir ortamda gerçekleştirildiğinden seçim yazımın ile ilkinde bahsetmiştim. 

İlk yazımda seçimle ilgili attığımız başlıkla ilgili de nedenleriyle açıklama yapmıştım. “Kazanan Sarı Liste ama…” diye attığımız başlık çok dikkat çekmiş ki 16. Dönem Meclisi Yönetim Kurulu Başkanı Sarı Listenin önderi Mustafa Helvacıoğlu, beni telefonla arayarak “Bana soruyorlar ‘ama’nın anlamı ne Bülent?” şeklindeki soruya ben de ilk yazımda verdiğim yanıtla karşılık verdim. Yani 17 Sarı Listeye karşılık 14 Kırmızı Liste meclis üyesi var. Çok dengeli, başka bir değişle her şeye hükmedeceğiniz bir meclis yok bir bakıma ‘ama’nın anlamı. ‘Ama’nın ne anlamlarla geldiğini çoğaltırsak şu bakış açısını da sunmak gerek. Nicelik açısından dengeli bir meclis var peki, nitelik açısından nasıl bir liste oluştu 17. Dönem Keşan TSO Meclisinde bir de ona bakmak lazım.  Öncelikli olarak Meclise kimler girdi bir hatırlayalım.

1.Grup 

Kırmızı Liste: Trakya Tarımsal Ticaret Mustafa Anbarcı, Bakanlar Gıda ve Tarım Ürünleri Pazarlama Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi, Sınırlı Sorumlu Pırnar Köyü Tarımsal Kalkınma Kooperatifi

2.Grup Sarı Liste: Yusuf Cemil Çakıcı, Ataklılar Turizm Gıda Pazarlama Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi, Cahit Mercan.

3.Grup

Sarı Liste: Özkaya Sarrafiye ve Kuyumculuk Ticaret Limited Şirket, Hüseyin Cinoğlu.

4.Grup

Sarı Liste: Ahmet Kadir Mutaf, Ahmet Güven Güner.

5.Grup

Kırmızı Liste: Karakaya Madencilik Nakliyecilik Tarım Zahirecilik Turizm İnşaat Taahhüt Petrol Ürünleri İthalat İhracat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi, İstaş Mermercilik Cengiz Engin.

6.Grup

Sarı Liste: Şapçı Akaryakıt-Yer Karoları ve Turizm İşletmeleri Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi, Oto Şanlı Mehmet Ekrem Şanlı.

7.Grup

Kırmızı Liste: Yeğenler Yapı Malzemeleri Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi, Keleşoğlu İnşaat Malzemeleri Nakliyat Bakkaliye Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi.

8.Grup

Kırmızı Liste: Mavi Mimarlık Mühendislik İnşaat Bilgisayar Sanayi ve Limited Şirketi, MDNÇ Mühendislik Taahhüt Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi

9.Grup

Sarı Liste: Helvacıoğlu Sağlık ve Kozmatik Ürünleri Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi, Etkin Eğitim Öğretim Hizmetleri Ticaret Limited Şirketi.

10.Grup

Sarı Liste: Nur Ekmekçilik Unlu Mamulleri Gıda Maddeleri Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi, Yörükoğlulları Gıda Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi.

11. Grup

Sarı Liste: AGER Otelcilik Seyahat Turizm Organizasyon Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi, Yüksekdağ Turizm Otelcilik İnşaat Taahhüt Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi.

12.Grup

Kırmızı Liste: Yükselen Dekorasyon İnşaat Taahhüt Mühendislik Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi, MGS Yapı Taahhüt İnşaat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi, Mustafa Öztepe.

13.Grup

Sarı Liste: Murat Yaşar Arıkan, Evros Seyahat Turizm Organizasyon Akaryakıt Ticaret Limited Şirketi.

14. Grup

Kırmızı Liste: Ahmet Koru Sigorta Acenteciliği, Kara Murat Ticaret Onur Yılmaz.

Koyu renkle belirttiğimiz Kırmızı Listede önce çıkan isimler var. 1 Ekim 2017 tarihinde yapılacak seçimler öncesi Keşan TSO Başkanlığı için adaylığını açıklayan Önder İnceoğlu, 16. Dönem Meclisi Meclis Başkanı Yüksel Alioğlu, seçim sürecinde muhalefetiyle gazetelerde öne çıkan Ertan Sağolu ve İpsala’dan Ahmet Koru aklıma gelenler ve benim de yakından tanıdığım isimler. Sarı Listeden de Özellikle genç isimler Keşan TSO’ya yön verecek. Ahmet Kadir Mutaf, İsmail Şapçı, Uğurcan Urgan, Murat Yaşar Arıkan, Evren Yörük, Orkun Özkaya.

Bugün saat 11.00’de Keşan TSO’nun yeni meclisi toplanacak ve meclis başkanı ile yönetim kurulu başkanını seçecek. İlk yazımın sonunda Keşan TSO’nun meclis tablosunda oluşan aritmetikle 1999 Genel ve Yerel Seçimlerinde Keşan Belediyesi Meclisini aritmetiği benzerliğini söylemiştim. Keşan Belediye Başkanı Mehmet Gemici’nin ucu ucuna kazandığı o seneki seçimde oluşan meclis 6 MHP (Milliyetçi Hareket Partisi), 5 CHP (Cumhuriyet Halk Partisi) ve 2 DSP (Demokratik Sol Parti) şeklinde olmuştu. Mehmet Gemici’nin başkan olmasına rağmen meclis aritmetiği böyle olmuştu.

Seçim bitti ve Keşan’a hayırlısı olması temennileri verildi ve kazananın Keşan olacağı vurgusu yapıldı. 

Ben de katılıyorum bu temennilere; Keşan’ı ileri götürecek ve hantal yapısını ortadan kaldıracak projeleri üretecek Keşan TSO Meclisi, Yönetim Kurulunun Keşan’a acilen ihtiyacı var. Artık ileriye bakmamız lazım, Sarı-Kırmızı ve Turkuaz bitti şimdi Keşan TSO’nun 4 yılına yön verecek Meclis ve Yönetim kurulu olacak. Biz de basın olarak bu yeni yönetime elimizden geldiği kadarıyla destek olacağız.

Ben bu Meclisten sarı ve kırmızdan oluşan bir yönetim kurulu çıkmasını umuyorum ve istiyorum.

SARI VE KIRMIZI, ŞİMDİ ÇALIŞMA ZAMANI 

Yeni Meclis’e ve Yönetim Kuruluna başarılar diliyorum.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol