Bugün (1 Eylül 2020) yaptığımız Barış Parkının bir türlü yerine konulamayan tabelasını konu aldığımız haberimizde benim bir beyanatım vardı. Haberde 10 aydır İstiklal Caddesindeki asfalt ve kaldırım çalışması nedeniyle 1 Eylül 2006'dan beri parkta duran tabelamızın bir türlü yerine takılamadığını söylemiştim. Şakayla karışık Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu'na önceden kendisine akıbetini sorduğum ve bana takılacağını söylediği ama bir türlü de takılamayan tabelayı son günlerde çok popüler bir söylem olan 'Elbet bir gün kavuşacağız Zeki Müren yanılmış olamaz' sözüyle hatırlattım.
Bugün de (1 Eylül 2020) takıldı. Yani Zeki Müren yanılmadı :)
Ancak yine bir şeyleri eleştirmeden geçemeyeceğim...
Tabela yapıldı, konuldu, çok güzel. Tabela konulurken Başkanımız güzel bir konuşma yaptı ardından parkta çocukların katıldığı etkinlikte, çocuklara balonlar verildi, çocuklar en güzel barışın olduğu güzel özlü sözleri söylediler, güvercinler ile balonlar havaya salındı, zeytin fidesi Barış Parkı'na dikildi, mahalle sakinlerine zeytin fideleri hediye edildi. Ve bu güzel program böylece bitti.
Ancak parkın tabelasında önemli bir eksik vardı. Modernize edilmiş sanki etkinliğe yetiştirilmeye çalışıldığı için unutulduğunu zannettiğim bir eksik vardı.
Beyaz Güvercin...
Barışı simgeleyen figür ‘ağzında zeytin dalı olan beyaz güvercindir.’
Neyse gün gelir o güvercin de bir gün yerini alır. O gün uzak değildir...

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol