AKİLLER ANLATAMADI SIRA MİLLETVEKİLLERİNDE

Önkal Kılavuz

AKİLLER ANLATAMADI SIRA MİLLETVEKİLLERİNDE

Önkal Kılavuz

Medya Keşan
Medya Keşan
30 Aralık 2021 Perşembe 09:10
AKİLLER ANLATAMADI SIRA MİLLETVEKİLLERİNDE

Gerçeği iyi gören ve ona göre davranan yazar, sanatçı, akademisyen, profesör vs. insanlar için “akil” kullanılır. Başlıkta “akil insanlar” kullandığım 63 üye 4 Nisan 2013 yılında Akdeniz, Doğu Anadolu, Ege, Güneydoğu Anadolu, İç Anadolu, Marmara, Karadeniz olmak üzere 9’ar kişilik ekip halinde demokratik açılım ve çözüm sürecini bölgelerde anlatmak üzere görev aldılar. Okurlarımızın da hafızalarında yer aldığını sanıyorum. Akillerin kimisi gönüllü kimisi parasal olarak görev yerlerine dağıldılar.

1 ay içinde ne anlatıldı, ne sonuç alındı bilen olmadığı gibi aralarında istifa edenler oldu. Akil insan, akil kişi, bu terimler hayat ve ilim tecrübesini belirli bir alanda veya birçok alanda sözü dinlenen söz sahibi kişidir. Bu manada konulara ve sorunlara yaklaşımları ile çözüm üreten ve bulan insanlardır. Türk milletine görev alan 63 akil adam bölge bölge gezerek ne anlattı? Ne çözüm üretti ben anlamadım, ya siz okurlarımız?

Şimdi Meclis tatil olur olmaz iktidar ve muhalefet milletvekilleri bölgelerine dağılarak ne anlatacaklar çok merak ediyorum. Seçmenler; “çok memnunuz her şeye çözüm ürettiniz” mi diyecekler. Gezince öğrenecekler.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol